Reklama

Reklama

Spółka Strabag wybuduje dwa węzły przesiadkowe w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Spółka Strabag wybuduje dwa węzły przesiadkowe w Lublinie - Zdjęcie główne

Węzły przesiadkowe zintegrują różne rodzaje transportu: samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Strabag zbuduje węzły przesiadkowe przy ul. Granitowej i al.Kraśnickiej, z których mieszkańcy skorzystają już we wrześniu przyszłego roku. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na łączną kwotę 14,2 mln zł.

Reklama

Przy Al.Kraśnickiej i ul.Granitowej prace ruszą już w tym roku
 
- Za nami kolejny etap realizacji projektu unijnego, ważnego z punktu widzenia komunikacji metropolii. Podpisana umowa umożliwia już rozpoczęcie budowy kolejnych dwóch węzłów przesiadkowych, w związku z tym prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Miejsca te zintegrują różne rodzaje transportu: samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską. Będą to nowoczesne obiekty z niezbędną infrastrukturą do obsługi zarówno pasażerów, jak i kierowców komunikacji miejskiej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. rozwoju i inwestycji.
 
W ramach budowy węzła przy ul. Granitowej pętla zostanie uzupełniona o dodatkowy pas postojowy dla pojazdów komunikacji miejskiej wraz z jednoczesnym poszerzeniem wyjazdu z pętli. Powstanie też13 stanowisk postojowych dla autobusów i parking Kiss&Ride umożliwiający krótki postój 3 samochodów osobowych.
 
Z kolei węzeł przy al. Kraśnickiej będzie po prawej stronie (jadąc w kierunku centrum) w połowie drogi pomiędzy ul. Bełżycką a ul. Jana Pawła II. Zostanie tam wybudowana pętla dla komunikacji miejskiej, przebudowana będzie al. Kraśnicka oraz wybudowana ul. Wróbla. Na pętli zaprojektowano 10 stanowisk postojowych dla autobusów i teren pod budowę parkingu Park&Ride dla 36 pojazdów, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. 
 
Węzły będą oświetlone oraz wyposażone w monitoring i infrastrkturę do ładowania autobusów elektrycznych. Zaplanowano również zaplecze socjalno-sanitarne dla kierowców komunikacji miejskiej. Teren w poszczególnych lokalizacjach zostanie odwodniony oraz zagospodarowany przez nasadzenia zieleni.
 
- Prace drogowe przy ul. Granitowej i al. Kraśnickiej rozpoczną się jeszcze w tym roku. Wykonawca w pierwszej kolejności przystąpi do prac przygotowawczych i rozbiórkowych na terenie budowy - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
7 węzłów w całym mieście
 
Łącznie na terenie miasta powstanie 7 węzłów przesiadkowych. Na ulicach Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka trwają prace drogowe, które skończą się w czerwcu przyszłego roku. Będą towęzły z nowymi pętlami dla komunikacji miejskiej oraz parkingami dla samochodów i rowerów, umożliwiające przesiadkę pomiędzy tymi środkami transportu. Aktualnie w trakcie jest postępowanie na budowę węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej - trwa badanie złożonych ofert. Do sfinalizowania pozostał jeszcze przetarg dotyczący budowy parkingu przy ul. Grenadierów, jego ogłoszenie planowane jest w przyszłym roku.
 
Budowa węzłów przesiadkowych jest będzie kosztować ponad 62 mln zł. Blisko 85% to środki pozyskane z Unii Europejskiej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE