Reklama

Reklama

Sławin. Miasto zaczyna prace nad planem zagospodarowania ul. Sławinkowskiej

Opublikowano: wt, 6 kwi 2021 12:45
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Sławin. Miasto zaczyna prace nad planem zagospodarowania ul. Sławinkowskiej - Zdjęcie główne

Sławin. Miasto zaczyna prace nad planem zagospodarowania ul. Sławinkowskiej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Marcin Bubicz skierował do prezydenta Żuka interpelację w sprawie opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Miasta Lublin w obszarze ul. Sławinkowskiej (w granicach pomiędzy ul. Willową, a Ogrodem Botanicznym).

Reklama

Na wstępie, Marcin Bubicz (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) przypomniał, że Miasto Lublin, na podstawie przedstawionego Radzie Miasta w ubiegłym roku Raportu o stanie Miasta, jest pokryte miejscowymi planami zagospodarowania na przestrzeni niewiele większej niż 50 proc. całości swojego obszaru.

- W moim odczuciu, zapewne jak również Pana Prezydenta, to zdecydowanie niewystarczający stan rzeczy, szczególnie w obliczu rosnących potrzeb mieszkańców oraz przedsiębiorców. Dlatego też szczególnie cieszy, gdy otrzymujemy kolejne wiadomości o wyłożeniach projektów miejscowych planów zagospodarowania lub dostajemy sygnały o rozpoczęciu prac nad przystąpieniem do sporządzenia takich planów - napisał Marcin Bubicz, dodając, że w tym miejscu należy z wdzięcznością wskazać, że Miasto Lublin przystąpiło do rozpoczęcia prac nad opracowaniem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Miasta Lublin w obszarze ulicy Sławinkowskiej (w granicach ulicy Willowej oraz Ogrodu Botanicznego).

Podkreślił również, że podjęcie przez Urząd Miasta inicjatywy sporządzenia MPZP dla tego obszaru to istotny krok względem uzupełnienia brakujących luk w pokryciu miejscowymi planami dzielnicy Sławin. Jednocześnie przypomniał, że omawiane plany powinny być zgodne z uchwalonym przez Radę Miasta w 2019 roku Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Poza tym, jego zdaniem Urząd Miasta Lublin nie może zapominać o treści Wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2009 roku, który wprost i jednoznacznie stwierdził, że wydawane akcesoryjnie (w przypadku braku MPZP) warunki zabudowy nie mogą stać w sprzeczności z uchwalonym przez Radę Miasta Lublin Studium uwarunkowań.

Interpelację zakończył kilkoma pytaniami. W pierwszej kolejności zapytał czy prezydent zgodzi się ze stwierdzeniem, że należy podejmować jak najwięcej działań w zakresie uchwalania kolejnych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego? Oprócz tego, chce wiedzieć czy prezydent popiera działania podjęte już w zakresie rozpoczęcia opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru ul. Sławinkowskiej (w granicach pomiędzy ul. Willową, a Ogrodem Botanicznym)? Zapytał także czy można wstępnie wyznaczyć terminy związane z realizacją procedury opracowania miejscowego planu w obsarze ul. Sławinkowskiej?

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy