Reklama

Skatepark dostępny już na jesieni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Skatepark dostępny już na jesieni  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecnie trwają pracę z budową skateparku, który według planów będzie dostępny do użytku już na jesień. Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego.

Powstający skatepark jest projektem z Budżetu Obywatelskiego, którego koszt prac wynosi 2,4 mln złotych. Budowany obiekt przyciągnie z pewnością wielu sympatyków jazdy na deskorolce, rowerze, rolkach i nie tylko. Zakres projektu tej inwestycji obejmuję budowę boiska do streetballu oraz skateparku z urządzeniami terenowymi. Na terenie obiektu będzie znajdowało się również oświetlenie oraz monitoring.


Miasto Lublin zdradziło nieco więcej szczegółów na temat wyglądu nowego obiektu:


Zaprojektowana została płyta skateparku o nieregularnym kształcie. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Projekt przewiduje utwardzenie nawierzchni w formie płyty żelbetowej oraz monolitycznych przeszkód przystosowanych do jazdy po nich na rolkach i deskorolkach. Płyta posiada stały spadek co ułatwia zachowanie płynności jazdy oraz umożliwia odprowadzenie wód opadowych na teren nieutwardzony. Z zagłębionej przeszkody - bowl- woda będzie odprowadzana do kanalizacji deszczowej. W południowej części terenu zaprojektowane jest boisko do streetballu kompozycyjnie połączone ze skateparkiem. Obiekt będzie dodatkowo wyposażony w stojaki na rowery oraz kosz do koszykówki, wykonane zostaną też nasadzenia. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE