Reklama

Ruszył proces oskarżonych o zabójstwo w Rakowiskach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Ruszył proces oskarżonych o zabójstwo w Rakowiskach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w Sądzie Okręgowym w Lublinie ruszył proces Zuzanny M. i Kamila N. oskarżonych o zabójstwo małżonków N. z Rakowisk koło Białej Podlaskiej. Sąd utajnił przewód z uwagi na interes osób najbliższych pokrzywdzonym.

Obydwoje oskarżeni stawili się na pierwszej rozprawie. W składzie orzekającym jest dwóch sędziów – Arkadiusz Śmiech (przewodniczący) i Andrzej Klimkowski, oraz trzech ławników. Już na początku rozprawy adwokat Zuzanny M. złożył wniosek o wyłączenie jawności procesu. Podtrzymał go adwokat Kamila N. a prokurator przychylił się do tego wniosku. Sąd zdecydował o wyłączeniu jawności rozprawy na czas przesłuchania oskarżonych i świadków, kierując się dobrem osób najbliższych pokrzywdzonym. Warto nadmienić, że o wyłączenie jawności rozpraw wnosiła też do prokuratury babcia Kamila N.

Prokuratura oskarża Zuzannę M. i Kamila N. o to, że w nocy z 12 na 13 grudnia 2014 roku w Rakowiskach pow. bialskiego, działając wspólnie i w porozumieniu, z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia Jerzego N. i Agnieszki N., zadali im po kilkadziesiąt uderzeń trzema nożami powodując u Jerzego N. kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych całego ciała z następowym uszkodzeniem płuc, naczyń żylnych i tętniczych przedramion oraz wątroby i krezki jelita cienkiego, a u Agnieszki N. kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych całego ciała z następowym uszkodzeniem płuc, naczyń tętniczych lewej kończyny górnej oraz wątroby, co skutkowało krwotokami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz anemizacją narządów wewnętrznych w wyniku których pokrzywdzeni zmarli.

Przyjęto, że sprawcy działali z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonych. Kamil N. i Zuzanna M. przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia zgodne z przedstawionymi wyżej ustaleniami faktycznymi. Zarzuty dotyczą więc art. 148 §3 kk. ( zabójstwo kwalifikowane ). Grozi za to kara od 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności oraz karą dożywotniego pozbawienia wolności.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE