Reklama

Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do miejskich przedszkoli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do miejskich przedszkoli  - Zdjęcie główne

foto lublin.eu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (15 czerwca) rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych w Lublinie. Potrwa ona do 19 czerwca.

Jakie są szczegóły rekrutacji?


Łącznie do rekrutacji udostępnione będą 453 miejsca wychowania przedszkolnego. Lista przedszkoli oraz szczegóły rekrutacji, w tym dokładny harmonogram, kryteria i sposób składania wniosku są dostępne na stronie Miasta Lublin.


Kto ma pierwszeństwo podczas rekrutacji?


W procesie rekrutacji najpierw będą brane pod uwagę kryteria ustawowe, uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną czy zdrowotną. Następnie kryteria gminne, uwzględniające zakres społecznych potrzeb rodziny. Rodzice mają możliwość wyboru maksymalnie 7 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku wskazują w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń.


Bezpieczeństwo przede wszystkim


Dodatkowo w związku z wprowadzonym stanem epidemii, ze względów bezpieczeństwa, rodzić wypełnia wniosek wraz z załącznikami wyłącznie w formie elektronicznej. Podpis elektroniczny wymaga podpisu obojga rodziców. Dzięki takiemu zabiegowi nie będzie potrzeby dostarczania wnioski w formie fizycznej. Jeżeli rodzice nie posiadają podpisu elektronicznego – wówczas wypełniają wniosek, ale go nie podpisują i zobowiązani są w terminie od 22 do 26 czerwca br. dostarczyć w formie papierowej wniosek wraz z załącznikami do przedszkola/oddziału przedszkolnego pierwszego wyboru.


Nowe przedszkole przy ulicy Dożynkowej


1 września rozpocznie funkcjonowanie nowe Przedszkole nr 89. Siedziba placówki będzie mieściła się przy ul. Dożynkowej 38 w Lublinie. Wejdzie ono w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie. Do dyspozycji będzie 100 miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3-6 lat – zostaną one udostępnione do obecnej rekrutacji uzupełniającej. Docelowo w nowej placówce przewidziano miejsca dla 288 dzieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE