Reklama

Reklama

Remontowane Al. Racławickie w Lublinie niedługo będą mieć oświetlenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Remontowane Al. Racławickie w Lublinie niedługo będą mieć oświetlenie - Zdjęcie główne

O oświetlenie Al. Racławickich zaapelował Marcin Nowak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin zaapelował o oświetlenie remontowanych Al.Racławickich. Władze miasta odpowiedziały m.in., że wykonawca inwestycji postara się uruchomić oświetlenie jak najszybciej.

Reklama

Marcin Nowak - wiceprzewodniczący rady miasta w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina, poruszył sprawę oświetlenia na remontowanych Alejach Racławickich. Poprosił, żeby jak najszybciej zobowiązać wykonawcę inwestycji do rzetelnego oświetlenia arterii. Zdaniem wiceprzewodniczącego takie ciemności, powodują dyskomfort poruszania się po ulicy i poważne utrudnienia oraz zagrożenia dla kierowców. 

 

- W mojej ocenie zasadnym rozwiązaniem jest ustawienie prowizorycznego oświetlenia zwiększającego lepszą widoczność dla kierowców, a jeśli to możliwe na tym etapie prac, przywrócenie stałego oświetlenia na znajdujących się wzdłuż obu stron arterii słupach - napisał Marcin Nowak (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka). 

 

Nowakowi odpowiedział w imieniu prezydenta - Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin, który poinformował, że utrzymanie oświetlenia na terenie objętym inwestycją, na istniejących slupach jest niemożliwe.

 

- Istniejące kable oświetleniowe, leżące w miejscu projektowanego przebiegu drogi, zostały zniszczone wraz z frezowaniem nawierzchni oraz korytowaniem pod konstrukcję nowej jezdni - napisał Andrzej Wojewódzki.

 

Sekretarz w piśmie tłumaczy, że nowe oświetlenie na powstających slupach trakcyjne-oświetleniowych jest instalowane sukcesywnie w miarę ustawiania nowych słupów i budowy kabli. Dodał, że przytoczone prace mogły się rozpocząć na poszczególnych odcinkach ulic dopiero po udostępnieniu terenu przez wykonawców innych branż. Poinformował również, że kolejne elementy oświetlenia, m.in. przy Rondzie Honorowych Krwiodawców, w Al. Racławickich między ul. Poniatowskiego a ul. Długosza i w Al. Racławickich w obrębie skrzyżowań, będą montowane po 15 października i na ten dzień zaplanowana była dostawa wysięgników do slupów trakcyjnych.

 

- Oświetlenie na słupach aluminiowych zostanie zamontowane do dnia 9 października 2020 r. na odcinkach: Aleja Warszawska obie strony, Aleja Sikorskiego strona wschodnia, ul. Poniatowskiego na odcinku od Popiełuszki do wiaduktu strona wschodnia - napisał Wojewódzki - Zgodnie ze złożoną deklaracją, wykonawca dołoży wszelkich starań aby uruchomić nowe oświetlenie drogowe w jak najszybszym możliwym terminie, z uwzględnieniem harmonogramu i technologii robót kolidujących branż.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE