Remontowane Al. Racławickie w Lublinie niedługo będą mieć oświetlenie

O oświetlenie Al. Racławickich zaapelował Marcin Nowak

wiadomosci Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin zaapelował o oświetlenie remontowanych Al.Racławickich. Władze miasta odpowiedziały m.in., że wykonawca inwestycji postara się uruchomić oświetlenie jak najszybciej.

Joanna Niećko

Opublikowano: 18 października 2020 09:50 | Aktualizacja: 17 października 2020 18:37

Marcin Nowak - wiceprzewodniczący rady miasta w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina, poruszył sprawę oświetlenia na remontowanych Alejach Racławickich. Poprosił, żeby jak najszybciej zobowiązać wykonawcę inwestycji do rzetelnego oświetlenia arterii. Zdaniem wiceprzewodniczącego takie ciemności, powodują dyskomfort poruszania się po ulicy i poważne utrudnienia oraz zagrożenia dla kierowców. 

 

- W mojej ocenie zasadnym rozwiązaniem jest ustawienie prowizorycznego oświetlenia zwiększającego lepszą widoczność dla kierowców, a jeśli to możliwe na tym etapie prac, przywrócenie stałego oświetlenia na znajdujących się wzdłuż obu stron arterii słupach - napisał Marcin Nowak (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka). 

 

Nowakowi odpowiedział w imieniu prezydenta - Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin, który poinformował, że utrzymanie oświetlenia na terenie objętym inwestycją, na istniejących slupach jest niemożliwe.

 

- Istniejące kable oświetleniowe, leżące w miejscu projektowanego przebiegu drogi, zostały zniszczone wraz z frezowaniem nawierzchni oraz korytowaniem pod konstrukcję nowej jezdni - napisał Andrzej Wojewódzki.

 

Sekretarz w piśmie tłumaczy, że nowe oświetlenie na powstających slupach trakcyjne-oświetleniowych jest instalowane sukcesywnie w miarę ustawiania nowych słupów i budowy kabli. Dodał, że przytoczone prace mogły się rozpocząć na poszczególnych odcinkach ulic dopiero po udostępnieniu terenu przez wykonawców innych branż. Poinformował również, że kolejne elementy oświetlenia, m.in. przy Rondzie Honorowych Krwiodawców, w Al. Racławickich między ul. Poniatowskiego a ul. Długosza i w Al. Racławickich w obrębie skrzyżowań, będą montowane po 15 października i na ten dzień zaplanowana była dostawa wysięgników do slupów trakcyjnych.

 

- Oświetlenie na słupach aluminiowych zostanie zamontowane do dnia 9 października 2020 r. na odcinkach: Aleja Warszawska obie strony, Aleja Sikorskiego strona wschodnia, ul. Poniatowskiego na odcinku od Popiełuszki do wiaduktu strona wschodnia - napisał Wojewódzki - Zgodnie ze złożoną deklaracją, wykonawca dołoży wszelkich starań aby uruchomić nowe oświetlenie drogowe w jak najszybszym możliwym terminie, z uwzględnieniem harmonogramu i technologii robót kolidujących branż.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.