Reklama

Remont lubelskiego ronda Honorowych Krwiodawców. Kolejna zmiana organizacji ruchu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

Remont lubelskiego ronda Honorowych Krwiodawców. Kolejna zmiana organizacji ruchu - Zdjęcie główne

Od kilku miesięcy trwa przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców,. W poniedziałek nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu | foto Urząd Miasta Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku (24 sierpnia) rusza kolejny etap przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców w ramach remontu Al. Racławickich. Prace drogowe przeniosą się na III ćwiartkę, co oznacza zmianę organizacji ruchu na rondzie na osiem tygodni.

Rusza kolejny etap przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców

 

Ten etap przebudowy zakłada prace na ćwiartce al. Sikorskiego - Al. Racławickie. Z  ruchu wyłączony zostanie odcinek Al. Racławickich w kierunku ronda Honorowych Krwiodawców i wlot al. Sikorskiego w kierunku al. Solidarności. 

 

- Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał na sąsiednich jezdniach z zastosowaniem przewiązek o nawierzchni bitumicznej. Rondo nadal pozostanie skrzyżowaniem prostym, Al. Racławickie i al. Warszawska drogami z pierwszeństwem przejazdu, a wloty al. Sikorskiego i al. Warszawskiej ulicami podporządkowanymi - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 

Na czas robót drogowych zmieni się lokalizacja przystanku na al. Sikorskiego. Pojazdy komunikacji miejskiej będą zatrzymywać się na pasie ruchu za przejściem dla pieszych.

 

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać ok. osiem tygodni. Zakres prac na III ćwiartce obejmuje powstanie uzbrojenia podziemnego w postaci zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej. Zbiornik na deszczówkę pomieści 143 tys. litrów wody, która będzie odprowadzana do rzeki Czechówka, przez al. Sikorskiego. Dodatkowo będą wykonane elementy sygnalizacji świetlnej i trakcji trolejbusowej. Zostanie też zdjęcta stara nawierzchnia i położona nowa. 

 

Potem zacznie się ostatni etap przebudowy obejmujący IV ćwiartkę ronda al. Kraśnicka - Al. Racławickie. Harmonogram prac zakłada przywrócenie podstawowej funkcji ronda czyli ruchu okrężnego przed okresem zimowym - w listopadzie. 

 

Co już wykonano?

 

Prace drogowe na rondzie Honorowych Krwiodawców, rozpoczęły się 21 kwietnia. Do tej pory objęły one połowę ronda (I i II ćwiartkę). Wykonano kanalizację deszczową i rury osłonowe pod sygnalizację świetlną. Wybudowano także kilkanaście fundamentów pod słupy trakcyjne. Powstała podbudowa pod ścieżkę rowerową i chodnik, ułożono krawężniki oraz podbudowę bitumiczną i warstwę wiążącą nawierzchni ulic.

 

Rondo Honorowych Krwiodawców zaliczane jest do kategorii dużych skrzyżowań. Jego średnica wynosi ponad 32 m. Ma istotne znaczenie dla płynności ruchu dla północno-zachodniej części miasta. Po zakończonej przebudowie parametry i geometria ronda będą takie same jak przed rozpoczęciem inwestycji. 

 

Pod koniec sierpnia kolejne zmiany w organizacji ruchu

 

W związku z przebudową Al. Racławickich w najbliższym czasie nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu. Na koniec sierpnia planowane jest przełożenie ruchu na jezdnię po stronie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Potrwa to ok. miesiąc. Później zostanie zamknięta ul. Spadochroniarzy. Do połowy września zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Poniatowskiego, a potem planowane jest zamknięcie ul. Popiełuszki w stronę Domu Pomocy Społecznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE