Reklama

Reklama

Remont Al. Racławickich w Lublinie. Zmiana organizacji ruchu na rondzie Honorowych Krwiodawców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Remont Al. Racławickich w Lublinie. Zmiana organizacji ruchu na rondzie Honorowych Krwiodawców - Zdjęcie główne

Rondo Honorowych Krwiodawców | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z trwającym remontem Al. Racławickich w ciągu najbliższych dni zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie ronda Honorowych Krwiodawców. Z kolei w grudniu na rondzie ma być już przywrócony ruch okrężny.

Reklama

Ostatni etap prac przy rondzie Honorowych Krwiodawców

 

W poniedziałek (16 listopada) zaczną się prace przy IV ćwiartce ronda Honorowych Krwiodawców, co oznacza ostatni etap prac remontowych na części al. Kraśnicka - Al. Racławickie. Dlatego wyłączony z ruchu zostanie odcinek al. Kraśnickiej w stronę al. Sikorskiego i wlot Al. Racławickich w kierunku centrum.

 

- Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał na sąsiednich jezdniach z wykorzystaniem istniejących przewiązek na al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego. Skrzyżowanie proste przesunie się na wlot al. Warszawskiej w stronę al. Sikorskiego. Należy pamiętać, że dalej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu w relacji Al. Racławickie - al. Warszawska, a wloty al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego są podporządkowane - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 

Z kolei przejście dla pieszych przez al. Kraśnicką przesunie się w stronę ul. Głębokiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do 15 grudnia, po czym na rondzie zostanie przywrócony ruch okrężny.  

 

Dodatkowo, od czwartku (19 listopada) zamknięty zostanie wlot ul. Puławskiej do Al. Racławickich, a objazd wyznaczono przez ul. Legionową. Zapewnione będzie dojście do przejścia dla pieszych. Prace na ul. Puławskiej na odcinku od Al. Racławickich do ul. Szarych Szeregów potrwają około miesiąca.

 

- W tym czasie powstanie odcinek kanalizacji deszczowej, nastąpi przebudowa pozostałych sieci podziemnych, w tym dla sygnalizacji świetlnej, drogowcy położą warstwę konstrukcyjną nawierzchni - dodaje Justyna Góźdź.

 

Prace skończone w 75 procentach

 

Do tej pory prace na rondzie wykonano w 75%. Na I i II ćwiartce wybudowano kanalizację deszczową i rury osłonowe pod sygnalizację świetlną oraz posadowiono 10 słupów trakcyjnych. Powstała podbudowa pod ścieżkę rowerową i chodnik, ułożono krawężniki oraz podbudowę bitumiczną i warstwę wiążącą nawierzchni ulic. Zakończono prace na III ćwiartce i objęły one powstanie uzbrojenia podziemnego w postaci zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej. Zbiornik na deszczówkę pomieści 143 tys. litrów wody, która będzie odprowadzana do rzeki Czechówka, przez al. Sikorskiego. Gotowe są już tam elementy sygnalizacji świetlnej i trakcji trolejbusowej oraz zatoka autobusowa przy al. Sikorskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE