Reklama

Reklama

PwC otwiera oddział w Lublinie tworząc kilkadziesiąt nowych miejsc pracy

Opublikowano: śr, 9 paź 2019 10:58
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

PwC otwiera oddział w Lublinie tworząc kilkadziesiąt nowych miejsc pracy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma doradcza PwC, specjalizująca się m. in. w doradztwie biznesowym i technologicznym, otwiera swój oddział w Lublinie. Właśnie rozpoczęła rekrutację i w najbliższych miesiącach zamierza zatrudnić 40 pracowników. Lublin został wybrany jako kolejna lokalizacja rozwoju PwC m. in. dzięki dużej liczbie studentów kierunków ścisłych i IT oraz programowemu wspieraniu współpracy świata nauki z biznesem.

Reklama


- Bardzo się cieszymy, że potencjał Lublina dostrzegła tak uznana i rozpoznawalna marka jak PwC, z którą mamy bardzo dobre doświadczenia z dotychczasowej współpracy. Jestem przekonany, że nie tylko zrealizujecie Państwo swoje cele biznesowe i zatrudnicie deklarowanych 40 pracowników, ale że będzie to tylko początek rozwoju PwC w Lublinie, za czym pójdą kolejne procesy i kolejne specjalistyczne stanowiska pracy. Ten projekt dowodzi, że konsekwentnie realizowana Strategia Rozwoju Lublina jest potrzebna i znajduje uznanie także wśród największych firm na świecie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Firma doradcza PwC jest obecna w Polsce od 1990 roku. Działa w 9 polskich miastach, zatrudniając ponad 6 tys. osób, ekspertów w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu.

- Projekt firmy PwC doskonale wpisuje się w trendy branży IT, a rozwiązania w obszarze Salesforce, które będą rozwijane w lubelskim oddziale, to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu. Doskonale przygotowane kadry i kompetencje z zakresu Salesforce obecne już na naszym lokalnym rynku z pewnością będą nieocenionym atutem dla PwC. Liczę, że marka PwC stanie się także magnesem przyciągającym do Lublina kolejnych inwestorów, zarówno z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak i przemysłu – mówi Łukasz Goś, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Oprócz biur regionalnych PwC, w Gdańsku funkcjonuje także Financial Crime Unit – jednostka, która współpracuje z instytucjami finansowymi z całego świata w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, a w Katowicach i Opolu Centra Usług Wspólnych. Kolejnym etapem rozwoju usług technologicznych PwC jest otwarcie oddziału w Lublinie.

- Celem PwC jest budowanie zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów, dlatego nasze usługi odpowiadają na największe współczesne wyzwania. Jednym z nich jest z pewnością transformacja cyfrowa, w szybkim tempie zmieniająca biznes i całą rzeczywistość. Wspieramy polskie przedsiębiorstwa w procesie cyfryzacji, opracowując zarówno strategie dopasowane do nowej rzeczywistości, jak też implementując konkretne narzędzia i rozwiązania, dbając przy tym
o podnoszenie kompetencji cyfrowych naszych pracowników i społeczeństwa. Zespół technologiczny PwC to już ponad 1000 ekspertów – mówi Przemysław Soroka, członek zarządu PwC IT Services.

W ciągu najbliższych miesięcy PwC planuje zatrudnić w nowym oddziale w Lublinie 40 osób, specjalizujących się w rozwijaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań CRM, w tym przede wszystkim Salesforce. Firma poszukuje m. in. architektów Salesforce, liderów zespołu developerskiego, programistów, analityków biznesowych i kierowników projektu.

Informacje o rekrutacji są dostępne na stronie www.pwc.pl/kariera

Lublin miastem dynamicznego rozwoju

W opublikowanym przez PwC na początku września br. opracowaniu „Raport o polskich metropoliach: Lublin” autorzy podkreślili, że miasto ma wszelkie atuty, by konkurować z największymi miastami w Polsce. Do najmocniejszych stron Lublina eksperci PwC zaliczyli m. in. dużą liczbę studentów wybierających kierunki ścisłe i informatykę, bardzo dobry stan środowiska naturalnego, poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców oraz aktywność obywatelską.

Lublin znajduje się w czołówce polskich metropolii pod względem wykorzystania funduszy europejskich. Dodatkowo, miasto może pochwalić się także dużymi wydatkami na inwestycje oraz na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego, co pozytywnie wyróżnia je na tle pozostałych  analizowanych dużych miast.

„Raport o polskich metropoliach: Lublin” jest dostępny na stronie www.pwc.pl/metropolie2019

Informacje o PwC

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 157 krajach. Zatrudniamy ponad 276 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura i oddziały w 8 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku oraz dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu. Polskie spółki PwC w Polsce zatrudniają ponad 6 tys. osób.

Dowiedz się więcej na www.pwc.pl oraz www.pwc.pl/kariera.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.