Reklama

Przypominamy - przed nami druga niedziela bez handlu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: atrium-felicity.pl

Przypominamy - przed nami druga niedziela bez handlu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami druga niedziela bez handlu. Dlatego dziś i jutro część hiper i supermarketów będzie czynnych dłużej niż zwykle.


Przed nami druga niedziela bez handlu. Dlatego dziś i jutro część hiper i supermarketów będzie czynnych dłużej niż zwykle. Ich pracownicy nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. O tym, że likwidacja handlu w niedzielę spowoduje wydłużenie czasu pracy w inne dni mówiło się od dawna.

Oczywiście niektóre galerie handlowe będą otwarte, przede wszystkim za sprawą poza handlowej działalności. Ustawa nie zamknęła bowiem restauracji, kin siłowni czy stref rozrywki dla najmłodszych. Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi regulacjami do końca roku, zakaz handlu nie dotyczy niedziel pierwszej i ostatniej. Ale jeśli we wspomniane niedziele wypadnie jedno z 13 świąt, wolnych od handlu, również i wtedy zakupów w niedzielę nie zrobimy. Tak będzie np. w kwietniu.

Dodajmy, że w 2020 roku zostanie wprowadzony całkowity zakaz handlu w niedzielę. W tym roku z zakazem handlu będzie ponad dwadzieścia niedziel. Nad przestrzeganiem prawa czuwać będą inspektorzy pracy.
Przed tygodniem w teren wyruszyło 25 urzędników. W pierwszej kolejności sprawdzali te placówki, których właściciele już wcześniej łamali przepisy o zakazie handlu w dni świąteczne. Za próbę obejścia przepisów o zakazie handlu w niedzielę grozi grzywna od 1000 złotych. W skrajnych przypadkach „winowajca” będzie musiał zapłacić nawet 100 tys.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE