Reklama

Reklama

Przyłapani na przeładunku nielegalnych papierosów na lubelskim Felinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Przyłapani na przeładunku nielegalnych papierosów na lubelskim Felinie - Zdjęcie główne

W dzielnicy Felin policjanci zauważyli trzech mężczyzn przenoszących z samochodu do piwnicy kartonowe pudła w których były nielegalne papierosy | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 3 lat pozbawienia wolności, kara grzywna i przepadek nielegalnego towaru grozi trzem mężczyznom, których policja przyłapała na przeładunku ponad tysiąca paczek papierosów bez akcyzy.

Reklama

Wczoraj (24 listopada) policja skontrolowała parkingi i garaże podziemne pod kątem kradzieży samochodów. W dzielnicy Felin zauważyli trzech mężczyzn przenoszących z samochodu do piwnicy kartonowe pudła. Funkcjonariusze wylegitymowali ich i sprawdzili zawartość kartonów. W pudełkach były papierosy bez polskich znaków akcyzy.

 

Wezwano policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie, którzy przeliczyli ujawnioną w kartonach kontrabandę i wyliczyli uszczuplenie.

 

- Jak się okazało sprawcy byli w posiadaniu przeszło 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby prawie 25 tys. złotych - informuje komisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

 

Mężczyźni są w wieku 33, 40 i 42 lat. Niedługą usłyszą zarzuty. Posiadanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty jest naruszeniem przepisów karno-skarbowych. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3, kara grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE