Reklama

Reklama

Przy ul. Wyścigowej w Lublinie rośnie drzewo w złym stanie. Radny Choduń: drzewo to jest chore i dodatkowo mocno przechylone

Opublikowano:
Autor:

Przy ul. Wyścigowej w Lublinie rośnie drzewo w złym stanie. Radny Choduń: drzewo to jest chore i dodatkowo mocno przechylone  - Zdjęcie główne

O wycinkę drzewa zaapelował radny miejski Piotr Choduń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Piotr Choduń zaapelował do władz miasta o wycięcie drzewa przy ul. Wyścigowej, które jest w złym stanie. Jeszcze nie dostał odpowiedzi.

Reklama

Radny Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie wycinki chorego drzewa (sosna) rosnącego na posesji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych  im. Prof. Zofii Sękowskiej i sąsiadującego z nią Przedszkola nr 22 w Lublinie. Obie placówki znajdują się przy ul. Wyścigowej.

 

- Według mojej oceny drzewo to jest chore i dodatkowo mocno przechylone w stronę budynku przedszkola znajdującego się na posesji. O chorobie drzewa świadczy widoczna próchnica pnia na wysokości kilku metrów nad ziemią, oraz uschłe gałęzie, które przy silnych wiatrach i burzach notorycznie są łamane i opadają na ziemię - napisał Piotr Choduń.

 

Dodatkowo poinformował, że sosna stoi w obrębie ciągów komunikacyjnych, czyli na jedynym dojściu do przedszkola, które przewidziane są właśnie do remontu.

 

- Zasadne wydaje się też skoordynowanie obu tych działań w celu kompleksowego uporządkowania w/w terenu, co zapewni bezpieczeństwo i dużo łatwiejsze funkcjonowanie SOSW i Przedszkola nr 22 - przekonuje Choduń, dołączając do interpelacji zdjęcja, na których widać, że drzewo jest w złym stanie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE