Reklama

Reklama

Przejście dla pieszych przy ul. Głębokiej będzie doświetlone? Prośba mieszkańca Lublina

Opublikowano: wt, 8 gru 2020 18:42
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Przejście dla pieszych przy ul. Głębokiej będzie doświetlone? Prośba mieszkańca Lublina - Zdjęcie główne

Przejście dla pieszych przy ul. Głębokiej będzie doświetlone? Prośba mieszkańca Lublina | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkaniec Lublina prosi o doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Głębokiej. Uważa, że brak odpowiedniego oświetlenia stwarza zagrożenie dla pieszych i kierowców. Władze miasta jeszcze nie odpowiedziały.

Reklama

Stanisław Kieroński - wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin został poproszony przez mieszkańca o intewencję w sprawie doświetlenia przejścia dla pieszych na ul.Głębokiej, na wysokości terenu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W tej sprawie wystąpił z interpelacją do prezydenta Lublina.

- Jest to przejście z którego korzysta wiele osób, nieoświetlone stwarza zagrożenie dla przechodniów i kierowców - napisał Stanisław Kieroński (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka). 

Mieszkaniec napisał do wiceprzewodniczącego pismo ze szczgółowym opisem sprawy. Wyjaśnił, że aktualnie miejsce jest niebezpieczne dla ludzi którzy chcą przez nie bezpiecznie przejść i dla kierowców którzy jadą tędy w kierunku al. Kraśnickiej.

- Problem tego przejścia jest mianowicie taki, iż co prawda ulica Głęboka posiada latarnie, jednak nie oświetlają one tego przejścia bowiem jest tam zlokalizowany slup wysokiego napięcia, w którym to miejscu powinna stać latarnia. Tak więc jadąc oświetloną ulica Głęboką w kierunku ulicy Kraśnickiej wpadamy w 30 metrową ciemność gdzie na dodatek jest jeszcze na środku zlokalizowane przejście dla pieszych - opisuje mieszkaniec.

Jego zdaniem nie należy przejścia likwidować, bo ludzie i tak będą tamtędy chodzić. Ze względu na to, że po drugiej stronie jest luka miedzy garażami, a parkingiem, co skraca drogę na teren Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, po której stronie jest wybieg dla psów.

- Nadmienię jednocześnie iż przejście to jest wykorzystywane przez dużą rzesze studentów UMCS którzy kilka metrów wyżej mają furtkę która wychodzi bezpośrednio na chodnik przy ulicy Głębokiej. Myślę, że warto złożyć taką interpelację, ponieważ pokrywa się ona z interesem wszystkich mieszkańców dzielnicy oraz kierowców którzy tamtędy jeżdżą. Nie oświetlone przejście jest zagrożeniem dla pieszych jak i dla kierujących pojazdami - podsumowuje autor wniosku.

Odpowiedzi jeszcze nie ma. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy