Reklama

„Przedsiębiorcze Dzieciaki” są z Lublina

Opublikowano: pt, 7 cze 2019 12:33
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

„Przedsiębiorcze Dzieciaki” są z Lublina  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości II edycja projektu ?Przedsiębiorcze dzieciaki? już za nami. 362 dzieci z Lublina miało okazję poznać kluczowe kompetencje i postawy przedsiębiorczości. Zwiedziły siedziby lubelskich przedsiębiorstw. Poprzez warsztaty zostały zainspirowane do twórczego myślenia i rozwijania swoich pasji, a dodatkowo poznały gospodarczą stronę miasta Lublin.

Celem tego innowacyjnego w skali kraju projektu jest przekazanie uczniom klas 0-3 szkoły podstawowej kompetencji, które składają się na szeroką definicję pojęcia „przedsiębiorczość”. Są to tak zwane kompetencje miękkie, do których należą m.in.: aktywność, kreatywność, gotowość do podejmowania ryzyka, zdolność do planowania i realizacji przedsięwzięć w celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów z zachowaniem zasad odpowiedzialnej współpracy, niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów, pasja, wytrwałość czy pomaganie innym. Projekty, w których brali udział uczniowie, były realizowane we współpracy z lubelskimi firmami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym, a jednocześnie wspierane przez wykwalifikowaną kadrę UMCS.

- Za nami druga edycja „Przedsiębiorczych Dzieciaków”. To bardzo wartościowy projekt, który jest wspaniałym przykładem nauki poprzez zabawę. Poznawanie nowych, ciekawych zagadnień już dziś kształtuje dzieci, jako ludzi aktywnych i kreatywnych, co pozwoli im na swobodniejsze wkroczenie na rynek pracy w przyszłości. Wycieczki do lubelskich firm oraz zakładów produkcyjnych są rozrywką i poznaniem nieznanego dotąd świata, a jednocześnie lekcją dla przyszłych pracowników i pracodawców, którzy będą za kilkanaście lat wykorzystywać poznane już dziś mechanizmy biznesowe - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W projekcie udział wzięło 362 dzieci z 17 placówek oświatowych z Lublina. 34 nauczycieli oraz 21 studentów. Przeprowadzono 100 godzin zajęć lekcyjnych, 80 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach i warsztatów z osobami kreatywnymi oraz spędzono prawie 40 godzin w halach produkcyjnych. Efektem pilotażowego projektu było ponad 450 pomysłów biznesowych na firmę, a przede wszystkim nieograniczony rozwój kreatywności lubelskich dzieci.

Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” jest organizowany przez Urząd Miasta Lublin oraz UMCS. Tegoroczna edycja była realizowana z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Partnerami edycji byli: ABM Greiffenberger Polska, Spółdzielnia Pszczelarska Apis, Agencja Flow PR, Agencja Reklamowa Maik, Agencja Artystyczna Voiceart, Agata Zienkiewicz Wypożyczalnia strojów dla dzieci, Centrum Dobrego Wychowania, Czas na Zielone, Dobrze się Składa, Europiek, IKEA, Fundacja Przestrzeni Krajobrazy, Fundacja Ursus, Intrograf, Lift Service, Loffice, Lubella, LubLove, MatPlaneta, Orizon Group, Poczta Polska, Pszczółka, Samsung Inkubator, Szkoła Artystyczna Wiesława Kucia, TV UMCS, Warsztaty Kultury.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie projektu: www.przedsiebiorczedzieciaki.lublin.eu.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE