Reklama

Przeczytaj, zanim pojedziesz. Duże zmiany w komunikacji miejskiej

Opublikowano:
Autor:

Przeczytaj, zanim pojedziesz. Duże zmiany w komunikacji miejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe połączenia, zmiany w starych. ZTM wprowadza od wtorku kolejną porcję modyfikacji w systemie komunikacji publicznej w Lublinie.

Nowa linia autobusowa 30 (trasy nowych i modyfikowanych linii na ilustracjach) połączy Sławinek (Zbożowa) z Dworcem Głównym PKP.  Mimo uruchomienia nowej linii bez zmian pozostaje trasa i rozkład linii 20. Nowa linia trolejbusowa o numerze 157 połączy LSM z Kalinowszczyzną.

Trasa linii nr 13 zostaje wydłużona na Czuby. Trzynastka pojedzie z dworca na os. Poręba. - W związku z elektryfikacją linii nr 28 i wycofaniu jej z os. Poręba linia nr 13 będzie stanowić bezpośrednie połączenie dzielnicy Czuby Południowe z Dworcem PKP. Dodatkowo zmiana trasy linii polegająca na skierowaniu przez ul. Krochmalną i Jana Pawła II stanowi realizację wniosku dzielnicy Za Cukrownią dotyczącego uruchomienia bezpośredniego połączenia z Al. Racławickimi – tłumaczy Justyna Góźdź, rzecznik ZTM w Lublinie.

Wybrane kursy linii nr 16 pojadą pod Urząd Gminy Głusk. Trolejbusowa linia nr 152 pojedzie nową trasą. Z Poręby do Abramowic będzie jechać m.in. przez Filaretów, Nadbystrzycką i Narutowicza. Z kolei zmiana trasy linii 154 polega na jej wydłużeniu do pętli Węglin.

Linia 28 od wtorku będzie obsługiwana przez trolejbusy i będzie mieć trolejbusowy numer: 161. Nie będzie już wyjeżdżać z Poręby a z Węglina.

Wybrane kursy linii 14 pojadą ulicami Witosa – Moritza – Vetterów do Felin Uniwersytet. Część kursów linii 21 zostanie wydłużonych ulicami Moritza – Vetterów do Ronda Przemysłowców. Vetterów do Ronda Przemysłowców pojedzie też część kursów linii 23.

Dużo zmieni się w okolicach Dworca Głównego PKP. Nie będzie już linii 150. Zamiast niej będzie kursować linia 30. - Połączenie Węglina z Dworcem PKP zostaje zachowane poprzez linię nr 161 kursującą na zmodyfikowanej trasie – dodaje rzeczniczka ZTM. – A dzięki utworzeniu nowego przystanku na ul. Kunickiego dotychczasowi pasażerowie linii nr 150 w dojeździe do dworca będą mogli skorzystać z linii nr 151. Która będzie kursować znacznie częściej.

Poza tym linie odjeżdżające sprzed Dworca PKP w kierunku centrum (1, 13, 30, 34, 45, 161 i N3) będą miały teraz jeden wspólny przystanek.

Pozostałe zmiany to zwiększenie częstotliwości kursowania linii nr 151 w dzień powszedni do 7-8 minut, (w sobotę co 20 min, w  niedzielę i święta co 30 min.). 158 będzie jeździć rzadziej - w dzień powszedni co 15 min., w sobotę co 20 min, niedzielę i święta co 30 min. Ale za to mają linię obsługiwać wyłącznie 18-metrowe trolejbusy przegubowe. Do tego w porannym szczycie komunikacyjnym na odcinku Felin – centrum nastąpi zwiększenie częstotliwości linii w dzień powszedni do 7,5 minuty. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE