Reklama

Reklama

Przebudowa zniszczonego mostu na Bystrzycy w Lublinie. Trzy firmy chcą przygotować projekt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Przebudowa zniszczonego mostu na Bystrzycy w Lublinie. Trzy firmy chcą przygotować projekt - Zdjęcie główne

Przebudowa zniszczonego mostu na Bystrzycy w Lublinie. Trzy firmy chcą przygotować projekt | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na opracowanie projektu przebudowy zniszczonego mostu na rzece Bystrzyca. Tylko jedna z nich mieści się w planowanej kwocie na inwestycję.

Reklama

Stan mostu jest "przedawaryjny"

 

Most na rzece Bystrzyca w ciągu ul. Żeglarskiej ma ok. 35 lat, a jego stan w ubiegłym roku określono jako "przedawaryjny". Niektóre elementy jego konstukcji są pokryte rdzą, a w nawierzchni są liczne koleiny, wyboje, spękania, deformacje i łaty po cząstkowych remontach. Stąd na moście wprowadzono ograniczenia w ruchu drogowym: nie mogą z niego korzystać pojazdy o masie większej niż 10 ton, ale nie dotyczy to komunikacji miejskiej (linia nr 25 do Prawiednik) i obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

 

Dwie oferty za wysokie

 

Z powodu stanu obiektu, Zarząd Drógi Mostów planuje go przebudować. Niedawno ogłoszono przetarg na projekt, który ma być gotowy do listopada 2021 roku. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy a swoje oferty wyceniły na: ok. 248 tys. zł, ok. 365,9 tys. zł i 430,5 tys. zł. Planowana kwota na inwestycję to 310 tys. zł. 

 

Co jest do zrobienia?

 

Do zadań wykonawcy będzie należało opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na przebudowę mostu na rzece Bystrzycy wraz z przebudową/rozbudową ul. Żeglarskiej w Lublinie na odcinku od węzła przesiadkowego przy ul. Żeglarskiej do skrzyżowania z ul. Nałkowskich. W ramach przebudowy mają powstać też obustronne chodniki, ścieżka rowerowa - przynajmniej z jednej strony i ma zostać wymieniona konstrukcja mostu.

 

Dodatkowo projekt ma również uwzgkędniać przebudowę ul. Żeglarskiej między skrzyżowaniem z ul. Słomkowskiego a nową pętlą komunikacji miejskiej, która będzie po stronie Zalewu Zemborzyckiego. Pętla ma być gotowa już w czerwcu przyszłego roku, ale nie ma jeszcze informacji na temat jak dojadą auobusy do pętli skoro most nie będzie wtedy jeszcze gotowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE