Reklama

Promocje doktorskie na KUL w czasach koronawirusa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Koryszko/KUL

Promocje doktorskie na KUL w czasach koronawirusa - Zdjęcie główne

W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne promocje odbywają się w małych grupach | foto Tomasz Koryszko/KUL

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczął się cykl promocji doktorskich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Naukowcy odbierają dyplomy doktora habilitowanego i składają śluby doktorskie w innych okolicznościach niż zazwyczaj. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

W miniony poniedziałek (15 czerwca) na KUL rozpoczęły się uroczyste promocje doktorskie. Zwykle jest to wspólna uroczystość dla wszystkich wydziałów, podczas której wręczane są dyplomy doktorskie i habilitacyjne, a nowo promowanym towarzyszą rodziny i przyjaciele. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne promocje odbywają się w małych, kilkuosobowych grupach.


- Dziś, ze względów epidemiologicznych, spotykamy się w znacznie węższym gronie. To znak czasu, bo Uniwersytet od kilkunastu tygodni działa inaczej niż zwykle. Kształcenie prowadzone jest zdalnie, również zdalnie odbywają się obrony prac magisterskich czy doktorskich. Z satysfakcją zauważam, że KUL był na tym polu prekursorem: w kwietniu br. w Instytucie Literaturoznawstwa została przeprowadzona prawdopodobnie pierwsza w Polsce obrona pracy doktorskiej online - powiedział rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński, który przewodniczył uroczystości.


Podczas dwóch poniedziałkowych uroczystości zorganizowanych przez Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji dyplomy doktora habilitowanego odebrało dwóch naukowców, a ślubowanie doktorskie złożyło dziewięciu doktorów prawa i prawa kanonicznego. To uroczyste potwierdzenie nadania stopni naukowych jest dla nich zwieńczeniem kilkuletniej pracy naukowej.


Kolejne promocje będą się odbywały do połowy lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE