Reklama

Prokurator wyłudził 18 tys. zł!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum (Łukasz Kurowski)

Prokurator wyłudził 18 tys. zł! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oczywiście nie był to prawdziwy prokurator a oszust podający się za Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Lublinie!

Wczoraj około godziny 12 zadzwonił telefon w domu 79-latki. Dzwonił mężczyzna, który podał się za Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Mężczyzna powiedział, że na terenie Puław jest duża ilość podrobionych dowodów osobistych i w związku z tym kobieta musi dla własnego bezpieczeństwa pójść do banku i wypłacić swoje oszczędności. Przestępcy mieli podrabiać dokumenty i wyłudzać dzięki nim kredyty.

Przestraszona kobieta z dwóch kont bankowych wypłaciła 18 tys. złotych, po czym przekazała je czekającemu w wyznaczonym miejscu mężczyźnie. Później 79-latka miała wrócić do banku i tam spotkać się z policjantami, których jednak nie było.

Również wczoraj doszło do oszustwa na terenie Lublina. Do 67-latka zatelefonował mężczyzna podając się za policjanta, który zwalcza grupę oszustów wyłudzających kredyty. 67-latek wypłacił oszczędności w kwocie prawie 15 tysięcy złotych, a następnie udał się do banku po kredyt w kwocie również 15 tysięcy złotych, które także przekazał oszustowi.

Przypominamy osobom starszym o oszustach, którzy wykorzystują ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Pamiętajmy, że ich pomysłowość i przebiegłość jest nieograniczona. Tylko rozsądek i rozwaga w tym przypadku mogą uchronić nas przed staniem sie ofiarą naciągaczy. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE