Reklama

Reklama

Projekt "Aktywny Lublin". Mieszkańcy będa mogli wziąć udział w zajęciach sportowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Projekt "Aktywny Lublin". Mieszkańcy będa mogli wziąć udział w zajęciach sportowych - Zdjęcie główne

W ramach projektu "Aktywny Lublin" przewidziano m.in. zajęcia z zumby i aqua aerobiku | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od lutego do listopada przyszłego roku będą odbywać się zajęcia sportowe w ramach realizacji zwycięskich projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Przewidziano m.in. zajęcia z zumby i aqua aerobiku.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października.  Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

 

Jednym z projektów wybranych do realizacji jest ogólnomiejski projekt pt. "Aktywny Lublin", którego koszt to 200 tys. zł. Oddano na niego 1248 głosów.

 

W ramach niego od lutego do listopada 2021 roku będą odbywały się zajęcia sportowe, co będzie kontynuacją i rozwinięciem ubiegłorocznego zadania o tej samej nazwie. W planie jest zorganizowanie minimum 800 jednostek treningowych, po 45 minut każda.

 

 

- Przewidziane dyscypliny będą skierowane do osób w różnym wieku, począwszy od zajęć realizowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, przez zajęcia zumby, fitnessu, treningu funkcjonalnego, aqua aerobiku dla osób dorosłych, do gimnastyki dla osób starszych - czytamy w opisie projektu. 

 

W zajęciach mogą brać udział dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze. Zajęcia mają odbywać się w miejskich obiektach (np. w szkołach) w różnych dzielnicach Lublina - w takich jak Tatary, Dziesiąta, Wieniawa, Rury, Za Cukrownią, Czechów Południowy, Czechów Północny, Czuby Północne, Bronowice. 

 

- W celu prawidłowej realizacji projektu zostanie zapewniona kadra instruktorska lub trenerska posiadająca niezbędne uprawnienia do prowadzenia zajęć w każdej z wymienionych i planowanych powyżej zajęć. Uczestnicy projekty będą mogli skorzystać z cyklów zaplanowanych i rozpisanych planów treningowych, dostosowanych do ich umiejętności i możliwości - czytamy dalej w opisie.

 

Uczestnicy będą zapisywać sie na zajęcia za pośrednictwem przygotowanego portalu internetowego lub u bezpośrednio u instruktora przed rozpoczęciem zajęć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE