Reklama

Reklama

Prof. Iwona Hofman - była dziekan Wydziału Politologii UMCS w Lublinie nominowana do Nagrody im. Jerzego Giedroycia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Prof. Iwona Hofman - była dziekan Wydziału Politologii UMCS w Lublinie nominowana do Nagrody im. Jerzego Giedroycia - Zdjęcie główne

Prof. dr hab. Iwona Hofman - dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, kierownik Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu i była dziekan Wydziału Politologii UMCS | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Iwona Hofman - m.in. dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS i była dziekan Wydziału Politologii UMCS, została nominowana do Nagrody im. Jerzego Giedroycia, która jest przyznawana "pogłębianie dialogu między narodami Europy Środkowo-Wschodniej".

Reklama

Prof. dr hab. Iwona Hofman - dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, kierownik Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu i była dziekan Wydziału Politologii UMCS, została nominowana do Nagrody im. Jerzego Giedroycia. Jest ona przyznawana za "pogłębianie dialogu między narodami Europy Środkowo-Wschodniej". Nagroda przyznawana jest od 2001 roku, czyli od pierwszej rocznicę śmierci Jerzego Giedroycia - redaktora i polityka, twórcy „Kultury" i Instytutu Literackiego w Paryżu przez dziennik "Rzeczpospolita". W zeszłym roku laureatami zostali prof. Jacek Majchrowski -  prezydent Krakowa i Mykoła Kniażycki - ukraiński dziennikarz i polityk. 
 
Kapituła tegorocznej tj. XX edycji nominowała 14 kandydatów. Wśród nominowanych są m.in.: Swietłana Alieksiejewicz - pisarka i białoruska noblistka, Wiera Meniok - szefowa Muzeum i Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, Henryk (pośmiertnie) i Ludwika Wujec - działacze opozycji demokratycznej w okresie PRL, Swietłana Cichanouska - białoruska działaczka  opozycyjna, Andżelika Borys -  działaczka Związku Polaków na Białorusi oraz Saulius Skvernelis - premier Litwy.
 
- Profesor Iwona Hofman została doceniona za działalność badawczą problematyki "Kultury" i aktywność publikacyjną Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu. W tym roku mija 10 lat od powołania Pracowni przez Senat UMCS - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Gala ogłoszenia nagrody online odbędzie się 17 grudnia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE