Reklama

Próba wyłudzenia na fałszywym profilu Facebook prezydenta Lublina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM

Próba wyłudzenia na fałszywym profilu Facebook prezydenta Lublina - Zdjęcie główne

"To próba wyłudzenia pieniędzy! Proszę nie dać się nabrać!" - napisał na swoim profilu Krzysztof Żuk | foto DSM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga oszustwo! Urząd Miasta Lublin nie prowadzi zbiórki pieniędzy na lubelskie szpitale w związku z pandemią - poinformował przed chwilą lubelski Ratusz, reagując na prośbę o wpłaty zamieszczoną na fałszywym profilu prezydenta miasta.

Około pół godziny temu prezydent Lublina Krzysztof Żuk na swoim oficjalnym porofilu Facebook poinformował, że na portalu pojawił się fałszywy profil podszywający się pod niego i do złudzenia podobny do jego profilu.
 
 
Ze strony rozsyłane były nieprawdziwe informacje o zbiórce pieniędzy na pomoc dla lubelskich szpitali z podanym numerem konta. Ratusz zareagował błyskawicznie, informując, że jest to oszustwo, próba wyłudzenia pieniędzy, profil jest fałszywy. Ponadto Urząd Miasta nie prowadzi zbiórki pieniędzy na lubelskie szpitale w związku z pandemią koronawirusa. 
 
 
-  O sprawie będą zawiadomione policja i prokuratura, natomiast do administracji portalu społecznościowego Facebook zostały już skierowane prośby o zablokowanie tej strony - poinformowała przed kilkoma minutami Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE