Reklama

Reklama

Prezydent Żuk ogłosił plan inwestycji na 2021 rok. Wreszcie nowy dworzec autobusowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

Prezydent Żuk ogłosił plan inwestycji na 2021 rok. Wreszcie nowy dworzec autobusowy - Zdjęcie główne

Prezydent Żuk ogłosił plan lubelskich inwestycji na 2021 roku. Wśród nich jest rozbudowa Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej. | foto Urząd Miasta Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Lublina - Krzysztof Żuk oglosił swoje założenia do przyszłorocznego budżetu miasta. W ramach nich planowane są inwestycje na ok. 900 mln zł, wśród których jest np. przebudowa Al. Racławickich i budowa dworca autobusowego.

Reklama

Inwestycje na 900 mln zł

 

Zakładane wydatki majątkowe na lata 2021-2023 wynikające z planowanego do realizacji programu inwestycyjnego opiewają na łączną kwotę około 900 mln zł, z tego ze środków europejskich przewiduje się pozyskać około 380 mln zł. W pierwszej kolejności w 2021 roku zostaną zapewnione środki na kontynuację lub zakończenie zadań inwestycyjnych będących już w fazie realizacji lub w trakcie opracowywania dokumentacji. 

 

Inwestycje dofinansowane ze środków unijnych

 

Zostanie wybudowany dworzec autobusowy, co miasto planuje już od dłuższego czasu. Dworzec miałby znajdować się między ul. Gazową a Młyńską, czyli w pobliżu dworca kolejowego a nie jak teraz - obok Zamku Lubelskiego. 

 

W planach jest też kontynuacja przebudowy Al. Racławickich, Poniatowskiego i ul. Lipowej. W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia i cała infrastruktura podziemna oraz będą wybudowane chodniki, buspasy i ścieżki rowerowe. To jedna z większych inwestycji w historii Lublina.

 

Poza tym planuje się również przebudowę ul. Wygodnej, dostawę autobusów elektrycznych i trolejbusów, budowę i przebudowę pęti komunikacji miejskich oraz urchuchomienie nowego systemu biletów elektronicznych. 

 

Prezydent nie zapomni też o szkołach. Szkoły Podstawowe nr 6,18 i 20 będą doceplone, poodbnie jak Bursa Szkolna nr 7, Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Ttansportowo-Komunikacyjnych. 

 

Z własnych pieniędzy

 

Wśród założeń są też iwnestycje, które zostaną zrealizowane ze srodków własnych miasta. Chodzi m.in. o budowę sali gimanstycznej dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisław Staszica, boiska wielofunkcyjngo dla Szkoły Podstawowej nr 58, kanalizacji desczowj w ul. Węglinek i budowę ul. Leszka i Ziemowita.

 

Z emisji obligacji

 

Są też w planach inwestycje, których koszty będą pokryte z emisji obligacji. Mowa jest o: rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 52, rozbudowie Zespołu Szkół nr 12 i budowie budynku dla Urzędu Miasta przy ul. Leszczyńskiego 20. 

 

Co z Budżetem Obywatelskim?

 

Mimo znacznie mniejszych dochodów spowodowanych wystąpieniem pandemii Covid-19, będzie kontynuowana realizacja Budżetu Obywatelskiego i jego kolejnej VII edycji, w ramach którego do wydatkowania przeznaczona zostanie kwota 12,15 mln zł oraz Zielonego Budżetu Obywatelskiego z planowaną kwotą 2 mln zł. Wciąż będzie funkcjonował system zgłaszania zadań do budżetu miasta przez Rady Dzielnic w ramach środków zaplanowanych w rezerwie celowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE