Reklama

Prezydent Lublina gościem Klubu Obywatelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Radosław Czarnecki

Prezydent Lublina gościem Klubu Obywatelskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania Klubu Obywatelskiego w Lubartowie pierwszym zaproszonym gościem był Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.

Tematyka samego spotkania była bardzo zróżnicowana, większość tematów dotykała jednak bliskiego sąsiedztwa Lublina i Lubartowa. Jak mogliśmy usłyszeć na spotkaniu, władze Lublina chcą wprowadzenia jednego e-biletu, który honorowany byłby nie tylko w miejskich autobusach w Lublinie i na kolei, ale był też dostępny dla prywatnych przewoźników z regionu. Lublin, na rynku którego brakuje pracowników w niektórych branżach musi \"zasysać ich\" z coraz odleglejszych miejscowości.

Krzysztof Żuk sceptycznie odniósł się do realnej możliwości wybudowania S19 w najbliższym czasie. Jak mówił, gdyby tak istotna dla naszego miasta droga miała powstać w najbliższej perspektywie finansowej UE trwałyby już znacznie bardziej zaawansowane prace nad planowaną budową tego odcinka.

Na spotkaniu usłyszeliśmy również o rynku pracy, kulturze, budżecie obywatelskim, czy też edukacji. Rozmawiano o płaszczyznach, na których oba miasta mogą ze sobą współpracować. Prezydent Żuk oferował możliwość spotkania się z pracownikami urzędu, którzy precyzyjniej przekażą swoją wiedzę na temat konkretnych rozwiązań, które wdrożyło miasto Lublin, a które mogą być wykorzystane w naszym mieście.

Ogólnopolska inauguracja działalności Klubów Obywatelskich, organizowanych przez Instytut Obywatelski, think tank Platformy Obywatelskiej odbyła się na początku marca. Inauguracyjne spotkanie w Lublinie ma odbyć się 23 kwietnia. W spotkaniu uczestniczyć będą profesor Ewa Łętowska oraz profesor Tomasz Nałęcz, a całość transmitowana będzie na żywo w Internecie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE