Reklama

Prezydent Krzysztof Żuk wręczył dyplomy uzdolnionym dzieciom i młodzieży z Lublina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Prezydent Krzysztof Żuk wręczył dyplomy uzdolnionym dzieciom i młodzieży z Lublina - Zdjęcie główne

foto lublin.eu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku szkolnym 465 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zdobyło łącznie 581 tytułów laureata olimpiad, turniejów i konkursów przedmiotowych i artystycznych. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy od Prezydenta Miasta.

Celem naszego miejskiego Programu jest promowanie najlepszych uczniów, osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce oraz sukcesy na konkursach i olimpiadach przedmiotowych i artystycznych. Jestem dumny, że mamy w Lublinie tak wielu zdolnych i pracowitych uczniów oraz serdecznie gratuluję osiągnięć dzieciom, młodzieży a także rodzicom i nauczycielom. Cieszę się również, że w stanie epidemii nasze miejskie szkoły bardzo dobrze zdały egzamin z transformacji w edukację zdalną, nauki prowadzonej w szkolnych murach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Konkursy przedmiotowe – szkoła podstawowa


Łącznie w tej kategorii Prezydent nagrodził 112 uczniów z 33 szkół, którzy uzyskali 130 tytułów laureata. Dodatkowo uczniowie, którzy uzyskali w I semestrze średnią ocen co najmniej 4,8 oraz wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania, otrzymają jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin. Wysokość stypendium warunkuje ilość tytułów laureata w konkursach (Tytuł laureata w jednym konkursie - 500 zł, tytuł laureata w dwóch konkursach - 1000 zł, tytuł laureata w trzech konkursach - 1500 zł). Łącznie stypendium otrzyma 86 uczniów.


Puchary Prezydenta Miasta Lublin za najliczniejszą grupą laureatów spośród szkół otrzymały 3 miejskie szkoły oraz 1 niepubliczna:


• Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej – 13 uczniów zdobyło 17 tytułów,

• Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II – 12 uczniów zdobyło 13 tytułów,

• Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta – 7 uczniów zdobyło 8 tytułów,

• Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Lublinie – 9 uczniów otrzymało 13 tytułów.


Olimpiady i konkursy przedmiotowe – szkoły ponadpodstawowe


W przypadku szkół ponadpodstawowych 218 uczniów z 21 szkół zdobyło 285 tytułów laureatów. Uczniowie biorący udział w zawodach stopnia międzynarodowego olimpiady oraz laureaci zawodów stopnia centralnego olimpiady otrzymają także jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin w wysokości 750 zł. Stypendium otrzymają także finaliści olimpiad oraz turniejów, którzy w I semestrze uzyskali średnią ocen co najmniej 4,3 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania. Przyznanych zostanie 210 jednorazowych stypendiów Prezydenta Miasta Lublin w kwocie po 750 zł, które otrzyma 155 uczniów. Z kolei jeden uczeń otrzyma stypendium w sześciokrotnej wysokości 4500 zł (za 6 tytułów laureata), jeden - 3750 zł, zaś dwóch uczniów - 3000 zł za uzyskanie czterech tytułów, siedmiu uczniów w potrójnej wysokości – 2250,00 zł za 3 tytuły oraz 26 uczniów w podwójnej wysokości – 1500 zł za zdobycie dwóch tytułów.


Najwięcej tytułów w olimpiadach, konkursach i turniejach zdobyli uczniowie 3 miejskich szkół oraz 1 niepublicznej:


• I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica – 83 tytuły,

• III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej – 38 tytułów,

• II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego – 23 tytuły,

• Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi – 38 tytułów.


Konkursy artystyczne – szkoły podstawowe


W tej kategorii nagrodzono łącznie 112 uczniów z 28 szkół, którzy uzyskali 139 tytułów. Laureaci, którzy osiągnęli wymagane wyniki w nauce podczas I semestru (takie same wytyczne, jak w konkursach przedmiotowych), mogą liczyć na jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych przyznano 66 wspomnianych stypendiów w wysokości 400 zł.


Szkoły podstawowe, których uczniowie szczycą się największą liczbą laureatów:


 • Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego – 28 uczniów zdobyło 31 nagród,

• Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II – 11 uczniów zdobyło 13 nagród,

 • Szkoła Podstawowa nr 25 im. Władysława Broniewskiego – 10 uczniów zdobyło 12 nagród.


Konkursy artystyczne – szkoły ponadpodstawowe


W konkursach artystycznych zostało nagrodzonych 23 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych, którzy uzyskali 27 tytułów. Laureaci, którzy osiągnęli wymagane wyniki w nauce podczas I semestru (takie same wytyczne, jak w konkursach przedmiotowych), mogą liczyć na jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Lublin w wysokości 600 zł. W tym roku przyznano je 13 osobom.


Dodatkowo podczas spotkania, wręczone zostały dyplomy dyrektorom 9 miejskich szkół, które otrzymały tytuł modelowej szkoły Microsoft. Placówki te w sposób profesjonalny wykorzystują nowoczesne technologie w zarówno w nauczaniu na odległość, jak również w zarządzaniu szkołą.


Dyplomu trafiły do:


• Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi,

• Szkoła Podstawowa nr 28 z oddziałami integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej,

• Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II,

• II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Hetmana Zamoyskiego,

• III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej,

• Zespół Szkół Ekonomicznych im. A i J. Vetterów,

• Zespół Szkół Energetycznych im. Kazimierza Drewnowskiego,

• Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE