Reklama

Prezentacja raportu z projektu "Przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji w lubelskich szkołach"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pixabay.com.pl

Prezentacja raportu z projektu "Przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji w lubelskich szkołach"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka mamy przyjemność podzielić się z Państwem wynikami raportu z realizacji projektu "Przeciwdziałanie mowie nienawiści i dyskryminacji w lubelskich szkołach".

10 grudnia 2019 roku o godz. 12.30 w Biurze Partycypacji Społecznej (ul. Bernardyńska 3, Lublin), sala nr 104.   

Siedem nauczycielek lubelskich szkół średnich przeprowadziło w 56 klasach ponad 70 godzin zajęć z tematyki przeciwdziałania mowie nienawiści i dyskryminacji. W warsztatach wzięło udział 1452 uczniów i uczennic. Po każdych zajęciach prowadzona była ankieta ewaluacyjna. Ponad 90 proc. młodzieży uczestniczącej w warsztatach poleciłaby swoim koleżankom i kolegom udział w takich zajęciach, a 39 proc. wystawiła warsztatom najwyższą ocenę, tylko 2,40 proc. uczniów i uczennic oceniło warsztaty jako bardzo słabe.
Wielu uczniom i uczennicom warsztaty dały możliwość uświadomienia sobie czym jest mowa nienawiści i jakie może mieć konsekwencje, co może czuć osoba doświadczająca tego zjawiska oraz gdzie szukać pomocy. Co jeszcze wyczytaliśmy z ankiet ewaluacyjnych? Jakie rekomendacje przedstawiły nam osoby prowadzące warsztaty? O tym wszystkim powiemy na wtorkowej konferencji. 
Projekt realizuje Stowarzyszenie Dla Ziemi - organizacja z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarze edukacji i kulturze. Od 2009 roku nieprzerwanie pracujemy z i na rzecz osób starających się w Polsce o nadanie statusu uchodźcy, nasze działania kierujemy także do społeczeństwa przyjmującego. Organizujemy spotkania ze społecznością lokalną z udziałem uchodźczyń i warsztaty w szkołach. 
Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE