Reklama

Premier wprowadził stan epidemii w Polsce. Rząd, w ciągu kilku dni, spodziewa się 10 tys. zachorowań na koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Premier wprowadził stan epidemii w Polsce. Rząd, w ciągu kilku dni, spodziewa się 10 tys. zachorowań na koronawirusa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd zdecydował o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. Zawieszenie zajęć dotyczy też żłobków, klubów dziecięcych i uczelni. - W ciągu kilkunastu dni możemy mieć nawet 10 tys. chorych. Przygotowujemy się na wysokie liczby, na to, co nas czeka - podkreślił minister Łukasz Szumowski.

- Wprowadzamy dzisiaj stan epidemii, żeby zapobiegać kolejnym rozprzestrzenianiom się koronawirusa - oświadczył przed chwilą premier Mateusz Morawiecki.


Rząd podjął decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiejnocy. To trudna decyzja, ale ważna i potrzebna, żeby nie doszło do bardzo szerokiego rozprzestrzeniania się koronawirusa - mówił Morawiecki.
Nauczyciele mają być w gotowości do pracy. MEN zaleca, by prowadzili z uczniami zajęcia zdalnie. 92 proc. szkół korzysta z e-learningu. Zawieszenie zajęć dotyczy też żłobków, klubów dziecięcych i uczelni.

Rząd zdecydował także, że kara za złamanie kwarantanny (z 5 tys. zł) wzrasta do 30 tys. zł.


Jak podało w piątek Ministerstwo Zdrowia, liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 411, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 33 osób. W wyniku COVID-19 umarło 5 pacjentówUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE