Reklama

Premier przedłużył krajową kwarantannę

Opublikowano:
Autor:

Premier przedłużył krajową kwarantannę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Przedłużamy obowiązujące obostrzenia, wszystkie regulacje. One działają dobrze - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Chodzi m.in. zamknięcie galerii handlowych, ośrodków kultury czy salony kosmetyczne. Zamknięte na razie pozostają też granice.

W czwartek po godz. 13 odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Rządu RP poinformowali o przedłużeniu obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

- Dotychczasowe ograniczenia sprawdzają się. Kwarantanna jest uciążliwa, ale mamy sporo modeli statystycznych, które pokazują, że bez zakazów mielibyśmy teraz koło 40 tys. zachorowań, a nie 5,5 tys. - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Przyrosty zachorowań będą większe. Ale strategia polegająca na izolowaniu osób starszych, które są najbardziej zagrożone koronawirusem, sprawdza się - dodał. 
Rząd RP przedłużył obowiązujące obostrzenia, odnosi się to do wszystkich regulacji.

- O tydzień, do 19 kwietnia, przedłużamy wszystkie obowiązujące dotąd obostrzenia dotyczące m.in. galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów kosmetycznych czy fryzjerskich. Limit osób w sklepach i kościołach też pozostaje bez zmian - wyjaśnił premier.

O dwa tygodnie, do 26 kwietnia, przedłużono zamknięcie szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych.

- Wstrzymany pozostaje ruch lotniczy międzynarodowy oraz kolejowy. Niezmienne pozostają też sanitarne kontrole graniczne, zamknięcie granic i obowiązkowa kwarantanna - zaznaczył premier.

Ograniczenia imprez masowych obowiązują do odwołania.  

- Nie wiemy, jak będzie przebiegała krzywa wzrostu zachorowań. Staramy się dopasowywać obostrzenia do stanu zagrożenia epidemicznego, w którym się znajdujemy. Te daty to nie są ostateczne terminy obostrzeń, być może one będą obowiązywać dalej - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Po świętach Rząd RP ma przedstawić plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej.

- Normalność, którą znamy sprzed pandemii, nie wróci przez lata. Jestem jednak pełen optymizmu - powiedział premier. 
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE