Reklama

Powstaje Lubelska Strefa Zawodów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Targi Lublin

Powstaje Lubelska Strefa Zawodów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji ruszających niedługo Targów Edukacyjnych w Lublinie, władze miasta postanawiają bliżej zaprezentować tematykę Lubelskiej Strefy Zawodów. Pierwsze efekty zostaną pokazane 17 i 18 marca.

Podczas tegorocznej edycji Targów Edukacyjnych (17-18 marca) po raz pierwszy powstanie Lubelska Strefa Zawodów. To wspólna inicjatywa Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz publicznych szkół zawodowych z Lublina. Projekt ma zachęcić młodzież do kształcenia się w konkretnych kierunkach i zdobywania praktycznych umiejętności w szkołach zawodowych. Szkoły z Lublina połączą swoje siły prezentując praktyczną stronę aż 17 profesji.

Projekt ma zachęcić młodzież do kształcenia się w konkretnych kierunkach i zdobywania praktycznych umiejętności w szkołach zawodowych
– mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Targów Edukacyjnych.

Pierwsze efekty współpracy będzie można zobaczyć już podczas Targów. W specjalnie wydzielonej strefie uczniowie zademonstrują umiejętności doskonalone na poszczególnych kierunkach w szkołach zawodowych. Na swoich stanowiskach zaprezentują się m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, plastycy czy mechanicy.

Targi Edukacyjne co roku cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży. W poprzedniej edycji, udział wzięło ponad 100 Wystawców oraz ponad 10 000 Zwiedzających. Dotychczasowy sukces wydarzenia to w dużej mierze zasługa bogatej oferty edukacyjnej, którą prezentują szkoły i uczelnie.

Z roku na rok rozwijamy się dla Państwa i zwiększamy ilość atrakcji. W tym roku program targów urozmaicą warsztaty, strefa zawodów oraz konkursy. Wszystko po to, aby młodzież zyskała inspirację i motywację do działania - podkreśla Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Targów.

Do grona Wystawców dołączyły już lubelskie szkoły średnie, uczelnie z Lublina, Krakowa, Wrocławia i Warszawy. W tym roku na Targach zadebiutuje także uczelnia z Danii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE