Reklama

Ponad 200 urządzeń dla nowej szkoły przy ul. Berylowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Ponad 200 urządzeń dla nowej szkoły przy ul. Berylowej  - Zdjęcie główne

foto Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła przy ul. Berylowej jest już wyposażona w meble oraz zabawki. Teraz przyszedł czas na zakup multimediów. Miasto zamawia monitory interaktywne w komplecie z zestawem tablic suchościeralnych oraz tablety.

Staramy się zapewnić przyszłym uczniom nowoczesne narzędzia edukacyjne. W multimedia będą wyposażone nie tylko sale specjalistyczne, ale także ogólnodostępne. Zależy nam również na tym, aby jak najwięcej usług informatycznych było zintegrowanych w jednym systemie. Będzie to nie tylko największa, ale także najnowocześniejsza szkoła w mieście – mówi Marek Błaszczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28.

 

Aktualnie trwa wyposażanie szkoły. Wśród zamawianych multimediów znajduje się między innymi 91 tabletów oraz 51 interaktywnych monitorów.  Na korytarzach szkoły pojawią się monitory prezentacyjne do wyświetlania niezbędnych informacji zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Szkolne szatnie zostaną z kolei wyposażone w szafki, których otwieranie i zamykanie będzie możliwe za pomocą kart i opasek silikonowych. Karty lub opaski umożliwią również uczniom korzystanie ze szkolnej stołówki oraz wypożyczenie książek w bibliotece.

 

Obecnie prowadzone są także prace związane z podłączeniem Szkoły Podstawowej nr 58 do miejskiej sieci szerokopasmowej. Na poszczególnych kondygnacjach budynku prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Odbiory techniczne powinny odbyć się do końca lipca.

 

Działalność szkoły rozpocznie się 1 września. W placówce kształcić będzie się 800 uczniów w 32 klasach oraz 150 dzieci w wieku przedszkolnym w 6-oddziałowej placówce przedszkolnej. Koszt budowy szkoły to blisko 80 mln zł, z czego ok. 10 mln zł zostało przeznaczone na wyposażenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE