Reklama

Policyjna akcja "Piesi"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Policyjna akcja "Piesi" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj na terenie całego województwa lubelskiego w ramach akcji "Piesi" policjanci zwrócą uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez pieszych, ale także przez innych uczestników ruchu.


Celem działań policyjnych jest redukcja wypadków drogowych z udziałem pieszych. Funkcjonariusze uświadomią także o wykroczeniach popełnianych przez pieszych jak i o uchybieniach ze strony kierowców. Policjanci podczas akcji będą mieli również zadanie edukacyjne, czyli przypomnienie najistotniejszych informacji w zakresie przepisów zawartych w Ustawie „Prawo Ruchu Drogowego”. 

W dniu dzisiejszym w sposób szczególny policjanci będą zwracać uwagę na przechodzenia przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, chodzenie niewłaściwą stroną drogi, nierespektowanie obowiązku używania elementów odblaskowych w widoczny sposób, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, wchodzenie na jezdnię zza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi, przebieganie przez jezdnię, przechodzenie przez jezdnię w miejscu gdzie są umieszczone urządzenia oddzielające jezdnię od chodnika.   

Statystyki pokazują, że większość wypadków drogowych jest z udziałem pieszych, gdzie zazwyczaj piesi są ofiarami śmiertelnymi. Przyczyny są różne, zależne od wielu sytuacji, które zapewne w większości przypadków były możliwe do uniknięcia. Czasami wystarczy rozwaga, skupienie, poczucie odpowiedzialności za drugą osobę, drugiego uczestnika ruchu. W dzisiejszych czasach każdy się gdzieś spieszy, zapomina o mniejszej prędkości, o elemencie odblaskowym, o zasadach panujących na drodze, a potem jest już niestety za późno. 

Dlatego PRZYPOMINAMY! O obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze po zmroku poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariusze będą uświadamiali uczestników jaki wpływ mają odblaski nie tylko dla pieszych ale także dla innych uczestników ruchu. 

Pod nadzorem i obserwacją będą również osoby kierujące pojazdami. Policjanci w dniu dzisiejszym będą reagować na wykroczenia popełniane przez kierowców takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, jazdę wzdłuż chodnika lub po przejściu dla pieszych.

Przed nami trudny, zimowy weekend - redakcja Lublin24.pl apeluje o ostrożność.

Źródło: KWP LublinUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE