Reklama

Policjanci zatrzymali fałszerza dokumentów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja.gov

Policjanci zatrzymali fałszerza dokumentów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelscy policjanci w jednym z mieszkań na Wrotkowie odnaleźli i zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionych dokumentów m.in.: dowodów osobistych, dowodów rejestracyjnych oraz legitymacji studenckich. Zabezpieczono także około 150 potwierdzeń nadania przesyłek na różne adresy w Polsce i poza granicami naszego kraju. Zarzut podrabiania dokumentów usłyszał wczoraj 26 letni mężczyzna.

   W środę przed południem policjanci z III komisariatu weszli do jednego z mieszkań na Wrotkowie.  W domu znajdowało się trzech mężczyzn oraz kobieta. Młodzi ludzie nie spodziewali się wizyty mundurowych, nie zdążyli ukryć śladów świadczących o prowadzeniu przestępczej działalności.


   Podczas przeszukania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli około 200 sztuk podrobionych dokumentów. Były to dowody osobiste, prawa jazdy, dowody rejestracyjne, legitymacje studenckie różnych uczelni w Polsce.  Zabezpieczyliśmy kilkadziesiąt  sztuk dokumentów znajdujących się w fazie tworzenia. Były one dopiero nadrukowanie jednostronnie. W mieszkaniu odnaleziono ponadto około 450 sztuk czystych, plastikowych kart formatu obowiązujących w Polsce dokumentów oraz około 150 potwierdzeń nadania przesyłek.  Adresatami są zarówno mieszkańcy naszego kraju, jaki i osoby zamieszkujące poza granicami. Zabezpieczyliśmy także dwa laptopy, drukarkę, oraz kilka telefonów komórkowych.


   Cała czwórka została zatrzymana do wyjaśnienia, a sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie.  Zarzuty w sprawie usłyszał 26 letni mężczyzna pochodzący z powiatu włodawskiego. Wczoraj podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie.  Pozostała trójka przesłuchana została w charakterze świadków.


   Teraz policja będzie ustalać od jak dawna prowadzony był nielegalny proceder, ile tego rodzaju fałszywych dokumentów znalazło nabywców, a także jakie zyski z przestępstwa zdołał uzyskać podejrzany.


   Za podrabianie czy też przerabianie dokumentów w celu użycia ich później jako dokumentów  autentycznych kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE