Reklama

Policjanci uratowali 52-latka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Łuków

Policjanci uratowali 52-latka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwaj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie uratowali nietrzeźwego mężczyznę, który upojony alkoholem leżał na torach kolejowych. Policjanci znieśli 52-latka z torowiska, a kilka sekund później trasą tą przejechał pociąg towarowy. Gdyby nie natychmiastowa reakcja policjantów doszłoby do tragedii.

Wczoraj przed godziną 14.00 asp. szt. Mariusz Dębowski i asp. Albert Pieniak, po wykonaniu swych zadań w miejscowości Krynka, jechali radiowozem drogą techniczną wzdłuż traktu kolejowego. W pewnej chwili zauważyli, że na torach leży mężczyzna. Policjanci natychmiast podbiegli do niego i stwierdzili, że nic mu nie dolega. Mężczyzna znajdował się jednak pod działaniem alkoholu.

Mężczyzna rozmawiał z policjantami. Mówił, że nic mu się nie stało, że jest w swoim domu i tu będzie spał. 52-latek nie chciał opuścić swego „legowiska”. W tym czasie do miejsca gdzie znajdowali się policjanci oraz uparty mężczyzna zbliżał się już pociąg. Liczyła się każda sekunda. Policjanci nie zważali na protesty nietrzeźwego i nie wahając się znieśli mężczyznę z torów. Gdy byli jeszcze na nasypie kolejowym, torami przejechał pociąg towarowy. Gdyby nie ich reakcja doszłoby do tragedii.

Policjanci całego i zdrowego mężczyznę przekazali pod opiekę rodziny.

Źródło: KPP w Łukowie, Marcin Józwik. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE