Reklama

Podsumowanie pierwszych dni składania wniosków Rodzina 500+

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Podsumowanie pierwszych dni składania wniosków Rodzina 500+ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 kwietnia mieszkańcy Lublina sukcesywnie składają wnioski na świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+. Mogą oni składać wnioski osobiście w 37 wyznaczonych punktach, elektronicznie lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres siedziby MOPR przy ul. Zemborzyckiej 88-92.

Miasto Lublin otrzymało środki na realizację programu Rodzina 500+ w wysokości 103 903 000 zł, które wypłacone zostaną w trzech transzach. Na chwilę obecną środki te zabezpieczają potrzeby miasta. Za otrzymaną kwotę udało się m.in. zatrudnić 12 nowych pracowników i  zakupić niezbędne wyposażenie  (m.in. meble, xero kopiarki) oraz sprzęt informatyczny.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie wpłynęło już ponad 6,8 tys. wniosków o przyznanie świadczenia w ramach programu Rodzina 500+ (zgodnie ze stanem na dzień 6 kwietnia 2016). Część z nich wypłynęła drogą elektroniczną (bankowość elektroniczna i epuap) – około 47 %. Najwięcej tych wniosków dotyczy ustalenia uprawnień na drugie i kolejne dzieci. Druga połowa z nich złożona została osobiście  w wyznaczonych do tego 37 punktach na terenie miasta – blisko 53 % ogółu wniosków. Najwięcej wniosków składanych bezpośrednio w punktach dotyczy ustalenia uprawnień na tzw. wydania świadczenia na pierwsze dziecko.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wydali już 521 decyzji na 765 dzieci. Decyzje wydawane są przez 42 pracowników MOPR. 341 decyzji zostało wydanych na drugie i kolejne dziecko (łącznie 435 dzieci), 180 decyzji wydano na tzw. pierwsze dzieci (czyli jedynaków oraz najstarsze dzieci w rodzinie do 18 roku życia – na 350 dzieci).

Pierwsze wypłaty, tj. przelewy na konta nastąpią w przyszłym tygodniu czyli do 15 kwietnia 2016 r. Wnioski przyjmowane są w 37 punktach przez 88 upoważnionych i przeszkolonych pracowników (MOPR, BOM i placówek oświatowych).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE