Reklama

Reklama

Podpisanie umowy dotyczącej kolejnego zadania w ramach programu przebudowy i rozbudowy SPSK Nr 1

Opublikowano: czw, 26 wrz 2019 14:06
Autor: | Zdjęcie: spsk1.lublin.pl

Podpisanie umowy dotyczącej kolejnego zadania w ramach programu przebudowy i rozbudowy SPSK Nr 1 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 września 2019 roku została podpisana umowa dotycząca trzeciego zadania realizowanego w ramach programu przebudowy i rozbudowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1.

Reklama

Umowę podpisali: Dyrektor Naczelny SPSK 1, dr n.med. Adam Borowicz oraz Tomasz Paprocki, oraz Marek Gromaszek z ramienia Budimex S.A. To będzie największa część projektu realizowana w głównej lokalizacji szpitala przy ulicy Staszica 16.


Pozwolenie na budowę uzyskano w maju 2019 roku. Postępowanie przetargowe zostało rozstrzygnięte z kolei w tym miesiącu.  Wykonawcą jest firma Budimex, która przystępuje właśnie do realizacji pierwszej fazy projektu przy ulicy Staszica 16.


Szpital zaprojektowano na ośmiu kondygnacjach. Nad ostatnią z nich powstanie lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Budynek o pow. użytkowej ponad 15.000 m kw. będzie funkcjonalnie podzielony na dwie części:


•             tzw. „taras dolny”, na którym zaplanowano Zintegrowany Blok Operacyjny z 8 salami operacyjnymi, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Intensywną Terapię;

•             tzw. „taras górny”, który został "rozbity" na dwie bryły zlokalizowane po obu stronach głównego trzonu komunikacyjnego. Na górnych kondygnacjach zaplanowano głównie oddziały łóżkowe, które będą przeniesione z dotychczasowych lokalizacji, na niższych piętrach ulokowana będzie m.in. diagnostyka obrazowa, laboratoria i Bank Krwi.


Program "Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie" obejmuje kilka odrębnych zadań, z których dwa zostały już niemal całkowicie ukończone:


- uruchomienie od podstaw Zakładu Radioterapii i nowego budynku Kliniki Chirurgii Onkologicznej przy ul. Radziwiłłowskiej,

- oddanie do użytku nowego budynku i przebudowa starego przy ul. Głuskiej (na potrzeby dwóch klinik psychiatrii SPSK 1).


Więcej informacji dowiedzą się Państwo na stronie: spsk1.lublin.plUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.