Reklama

PKP wprowadza korektę rozkładu na trasach z Lublinem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

PKP wprowadza korektę rozkładu na trasach z Lublinem - Zdjęcie główne

PKP wprowadza korektę rozkładu jazdy i szykuje budowę wiaduktu w Terespolu | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z końcem sierpnia zmieni się rozkład jazdy PKP. Chodzi m.in. o pociągi relaci Lublin-Dęblin i Lublin-Pilawa. Poza tym trwają tez przygotowania do budowy nowego wiaduktu w Terespolu, który usprawni komunikację i zapewni bezpieczeństwo.

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 30 sierpnia do 7 listopada. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać dostępne możliwości linii kolejowych. 

 

Wygodniej po nowych torach z nowych peronów

 

Między Lublinem a Dęblinem pociągi pojadą po drugim zmodernizowanym torze. Tym samym na całym odcinku Lublin – Pilawa ruch będzie się odbywać po obu nowych torach. Dzięki temu pasażerowie skorzystają już ze wszystkich przebudowanych na trasie stacji i przystanków. Dzięki inwestycji czas podróży z Lublina do Dęblina skróci się o ok. 7 minut, a z Lublina do Warszawy o średnio 20 minut. 

 

 

Kompleksowa informacja i pomoc dla podróżnych

 

Informacje dotyczące obowiązującego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów, w wyszukiwarkach portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Również przewoźnicy publikują rozkład jazdy na stronach internetowych. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

 

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr ‪703 200 200‬ (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. Od 28 do 31 sierpnia na 11 dworcach w wybranych miastach Polski (Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków Główny, Poznań, Szczecin, Wrocław, Zakopane), pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.‬‬‬

 

Centrum Wsparcia Klienta (CWK) to działający całodobowo zespół, który zapewnia pasażerom pomoc na każdym etapie podróży. W przypadku utrudnień na kolei, spowodowanych np. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, CWK organizuje zastępczy transport podróżnych do stacji docelowej czy wydawanie poczęstunków na dworcach. Pracownicy CWK współpracują z załogami pociągów pasażerskich oraz koordynują obsługę pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej. W czasie wakacyjnych podróży wsparciem służą także pracownicy punktów InfoDworzec.

 

Nowy wiadukt w Terespolu coraz bliżej

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły postępowanie na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla nowego skrzyżowania bezkolizyjnego w Terespolu (powiat bialski) na linii Warszawa – Terespol i drodze wojewódzkiej nr 698 w kierunku Siedlec. Inwestycja usprawni układ komunikacyjny miasta i zapewni bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kolejowym.

 

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności. Inwestujemy w drogi lokalne i nowoczesną kolej. Zmieniamy wschodnią Polskę, by mogła lepiej się rozwijać. Budowa niezbędnej infrastruktury, takiej jak skrzyżowanie dwupoziomowe w Terespolu przyczyni się do wzrostu poziomu życia mieszkańców. Inwestycja będzie wsparciem dla gospodarki oraz szansą na nowe miejsca pracy dzięki większym możliwościom małych i średnich firm - powiedział Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

 

Budowa wiaduktu całkowicie wyeliminuje ryzyko kolizji w ruchu drogowym i kolejowym oraz usprawni system komunikacji. Nowy obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Wojska Polskiego. Inwestycja obejmie budowę bezkolizyjnego skrzyżowania wraz z budową przyległego układu drogowego.

 

- Realizacja Krajowego Programu Kolejowego to zwiększanie dostępności do kolei, tworzenie atrakcyjnych podróży oraz zapewnienie sprawnego przewozu towarów m.in. na ważnej trasie wschód - zachód. Inwestycja drogowa w Terespolu pokazuje, że polska kolej również na styku z innymi rodzajami transportu staje się coraz bezpieczniejsza, przewidywalna i komfortowa – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

 

Szacunkowy koszt opracowania koncepcji to ok. 180 tys. zł. Koncepcja powinna być gotowa do końca II kwartału 2021 roku. 

 

- Przygotowanie koncepcji programowo - przestrzennej przybliża pasażerów kolei i użytkowników drogi wojewódzkiej łączącej Terespol z Siedlcami do jeszcze bezpieczniejszych i bardziej komfortowych podróży. Z jednej strony modernizacja trasy kolejowej zapewni dogodny dostęp do pociągów i połączenia w atrakcyjnym czasie, z drugiej strony budowa nowego wiaduktu zapewni bezpieczeństwo na styku dróg i kolei oraz lepszą komunikację drogową w mieście i regionie - powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE