Reklama

Reklama

Piwnice Centrum Kultury w Lublinie przejdą remont

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Piwnice Centrum Kultury w Lublinie przejdą remont - Zdjęcie główne

Centrum Kultury w Lublinie | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto planuje remont piwnic w budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. Ma to pozwolić na rozserzenie i wzbogacenie oferty placówki.

Reklama

Miasto Lublin otrzymało dofinansowanie z funduszy europejskich, które zostaną wydane na udostępnienie nowych powierzchni do prowadzenia działalności kulturalnej w piwnicach klasztoru powizytkowskiego przy ul. Peowiaków w Lublinie. W budynku mieści się Centrum Kultury. Głównym celem jest zwiększenie dostępności zasobów dziedzictwa kulturowego i efektywne wykorzystanie potencjału kulturowego i historycznego. Ma poprawić się dostęp do miejsc o wysokich walorach historycznych i kulturowych, wzrosnąć integracja społeczna przez dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo ma być podniesiesiony m.in. poziom wiedzy o lokalnej historii.
 
- Dzięki funduszom europejskim piwnice dawnego klasztoru powizytkowskiego zyskają nową funkcję. Realizacja projektu umożliwi dostosowanie tej części budynku do prowadzenia w niej działalności kulturalnej, a inwestycja pozwoli na rozszerzenie i wzbogacenie oferty Centrum Kultury skierowanej do mieszkańców - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
W ramach inwestycji będzie przeprowadzony remont w celu adaptacji pomieszczeń piwnic klasztoru na cele kulturalne. W planach jest m.in. wykonanie nowych nadproży żelbetowych nad otworami drzwiowymi, przebudowa instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna, ciepłej wody użytkowej, wentylacji oraz centralnego ogrzewania. Powstaną też studia multimedialne, nagraniowe, pracownia rzeźby i scenografii, atelier grafiki i rysunku oraz atelier filmu i fotografii. Podpisanie umowy na prace budowlane planowane jest na marzec 2021 roku.
 
Wartość projektu to blisko 3,3 mln zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej przekracza 2,2 mln zł. Projekt będzie realizowany w okresie od marca przyszłego roku do końca 2022 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy