Reklama

Piraci drogowi pod czujnym okiem policyjnej grupy „Speed”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

Piraci drogowi pod czujnym okiem policyjnej grupy „Speed” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miniony weekend był czasem wzmożonej aktywności policjantów z grupy "Speed". Strzegą oni bezpieczeństwa na drodze, zwracając szczególną uwagę na prędkość, która jest zazwyczaj głównym powodem wypadków. Podczas weekendowych kontroli w Zamościu 11 kierowców straciło uprawnienia za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W Lublinie z kolei tylko w piątek prawo jazdy straciło 20 nierozważnych kierowców.

W piątek w Lublinie kontroli zostało poddanych 364 kierujących, z czego aż 292 z powodu przekroczenia prędkości. Uprawnienia straciło 20 osób, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h.


W niedzielę policjanci z ruchu drogowego zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w terenie zabudowanym na licznikach aut, którymi się poruszali mieli powyżej 100 km/h. W m. Michalów czterech kierujących znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość. Najwięcej bo 127 km/h miał 23-letni mieszkaniec gm. Ostrówek kierujący BMW, z niewiele mniejszą prędkością – 113 km/h poruszał się seatem 26-latek z gm. Sułów. Prędkość o ponad 50 km/h w Michalowie przekroczyli również 27-latek z gm. Radecznica siedzący za kierownicą skody oraz 26-latek z gm. Turobin poruszający się seatem. Tego samego dnia policjanci w Sitańcu zatrzymali również, 29-latka z gm. Zamość, który kierując BMW poruszał się z prędkością 124 km/h, a w m. Zwódne 32-latka z tej samej gminy, który na liczniku volvo miał 105 km/h.  Ponadto policjanci w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej zatrzymali do kontroli drogowej 35-latka z gm. Zamość, który jak się okazało za zbyt szybką jazdę posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów. – mówi asp. Dorota Krukowska-Bubiło

 

   W sobotę natomiast czterech kierujących na 3 miesiące pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Policyjny radar w m. Komarów Dolny zmierzył prędkość z jaka poruszał się 28-letni kierujący samochodem m. Skoda. Wynik wskazał, ze na liczniku w terenie zabudowanym miał 104 km/h. Podobną prędkość – 107 km/h zmierzył radar w Komarowie Osada, tym razem z taką prędkością poruszał się volvo 33-latek z gm. Hrubieszów. Natomiast w Łabuniach 22-latek z gm. Kutno siedzący za kierownicą samochodu m. Renault w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h. A w Jatutowie 43-latek z Katowic motocyklem m. Yamaha w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. – dodaje funkcjonariuszka policji z KMP w Zamościu.


Piraci drogowi zostali ukarani licznymi mandatami i wiele z nich straciło uprawnienia. Policjanci przypominają, że tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe są w dużej mierze spowodowane nadmierną prędkością. Mundurowi ciągle apelują o zachowanie rozwagi na drodze i przestrzeganie przepisów.


                          UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE