Reklama

Pilnie poszukiwani samorządowcy, którzy sami sobie przyznali nagrody

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Pilnie poszukiwani samorządowcy, którzy sami sobie przyznali nagrody - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek na konferencji prasowej, przewodniczący struktur PSL Krzysztof Hetman skrytykował premie i nagrody, którzy rządzący sami sobie przyznali. W kontrze do władzy centralnej postawił samorządowców, którzy takich praktyk nie stosują.


W piątek na konferencji prasowej, przewodniczący struktur PSL Krzysztof Hetman skrytykował premie i nagrody, którzy rządzący sami sobie przyznali. W kontrze do władzy centralnej postawił samorządowców, którzy takich praktyk, jego zdaniem, nie stosują.

-Proszę mi pokazać takiego wójta, starostę, burmistrza, prezydenta albo marszałka, który sam sobie przyznaje nagrodę – pytał na dzisiejszej konferencji Krzysztof Hetman - poseł do Parlamentu Europejskiego.

Politycy PSL apelują o ujawnienie się jakiegokolwiek urzędnika z województwa lubelskiego, który nagrodę przyznał sam sobie. Jedna z posłanek przypomina, że w latach 2005-2007 partia Jarosława Kaczyńskiego przyznawała nagrody dla wojewody i innym samorządowcom w postaci 6-7 tys. rocznie. Teraz wicepremier Beata Szydło takie pieniądze przyznawała miesięcznie. Posłowie z Polskiego Stronnictwa Ludowego oczekują, że PiS zwoła nadzwyczajną sesję dotyczącą złożenia wniosku o obniżenie pensji urzędnikom o 20%.

Przypomnijmy, że 5 kwietnia bieżącego roku, Prezes Jarosław Kaczyński poinformował opinię publiczną, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy pełnią funkcję polityczne mają przekazać nagrody na rzecz Caritasu.

Obóz władzy, w odpowiedzi na krytykę nagród dla ministrów, przypomniał rozdawnictwo rządom PO-PSL w zakresie bonifikat dla pracowników resortów.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE