Reklama

Pacjenci z białaczką będą w dobrych rękach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leśkiewicz

Pacjenci z białaczką będą w dobrych rękach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 70 pacjentów z przypadkiem ostrej białaczki przybywa rocznie do lubelskiego Szpitala Klinicznego nr 1. Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku wychodzi im naprzeciw.

W ramach projektu o nazwie Wieloletni Plan Rozwoju i Rozbudowy Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie powstanie ponadregionalne Centrum Leczenia Ostrych Białaczek. Będzie to pododdział Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku i pierwszy taki ośrodek w Polsce.

- Mówiąc o badach cytogenetycznych i molekularnych musimy pamiętać o chorych, dla których te badania mają wymiar absolutnie niezbędnego elementu diagnostycznego - opowiada kierownik Kliniki profesor Marek Hus. Klinika leczy rocznie 70 chorych z ostrymi białaczkami. Do tego dochodzą pozostałe grupy innych nowotworów złośliwych.
- Mamy wrażenie, że ta kategoria pacjentów niestety nie jest leczona w sposób właściwy. Oni powinni być leczeni w pewnym standardzie jednakowo przez ośrodek, który jest wysoce wyspecjalizowany. Dziś nosiciele groźnych patogenów zagrażają innym pacjentom na salach oraz rodzinom odwiedzającym.

Centrum ma zapewnić pacjentom godną opiekę i najlepsze możliwe leczenie: odpowiednie instrumentarium, miejsce i warunki epidemiologiczno-sanitarne, miejsce na oddział transplantacyjny, zaplecze diagniostyczno-laboratoryjne oraz zespół wyspecjalizowanych lekarzy i pielęgniarek. Przestrzeń ma ulokować się przy ul. Staszica 16 w nowej części szpitala, którego budowa jest na razie w fazie projektu.

- Chcielibyśmy być miernikiem jakości i pokazać, że to się musi udać - podsumowuje z optymizmem profesor Hus.
Plan rozbudowy obejmuje od dwóch do trzech lat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pacjenci będą leczeni w Centrum już za pięć lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE