Reklama

Otwarto Środowiskowy Ośrodek Wsparcia "Kalina" w Lublinie. Pomoc znajdzie tam 60 chorych na Alzheimera

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Otwarto Środowiskowy Ośrodek Wsparcia "Kalina" w Lublinie. Pomoc znajdzie tam 60 chorych na Alzheimera  - Zdjęcie główne

Rozbudowa Środowiskowego Domu Samopomocy „Kalina" w Lublinie pochłonęła ponad 10,7 mln zł | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 60 osób chorych na Alzheimera znajdzie wsparcie w Środowiskowym Ośrodku Wsparcia „Kalina” przy ul. Kalinowszczyzna 84. Działalność zaczął na początku lipca.

Ośrodek powstał przy istniejącym od lat Środowiskowym Domu Samopomocy „Kalina”. Jego zadaniem jest wspieranie osób i rodzin, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych w formie okresu pobytu dziennego i całodobowego. Pozwala to zadbać o osoby potrzebujące, kiedy ich opiekun musi wyjechać, pójść do szpitala, odpocząć, a jego podopiecznemu trzeba w tym czasie zapewnić pełną opiekę podczas okresowego pobytu.

 

- Projekt ŚDS „Kalina" zakładał rozbudowę środowiskowego domu samopomocy poprzez dobudowę trzykondygnacyjnego budynku i powstanie: specjalistycznej rehabilitacji z gabinetami poradnictwa, 30. miejsc dziennego pobytu dla osób z choroba Alzheimera, zaburzeniami pamięci i 30. miejsc całodobowego pobytu dla osób z chorobą Alzheimera, zaburzeniami pamięci i schorzeniami pokrewnymi – wymienia Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

 

Mieszkańcy mogą korzystać też ze świetlicy i jadalni, natomiast bezpieczeństwo zdrowotne zapewnia gabinet medycznej pomocy doraźnej.

 

Formalną zgodę na rozpoczęcie działalności dali miejscy radni w trakcie czerwcowej sesji Rady Miasta. Termin zakończenia projektu to koniec sierpnia 2024 roku.

 

Rozbudowa Środowiskowego Domu Samopomocy „Kalina" w Lublinie pochłonęła ponad 10,7 mln zł, z czego 8,8 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE