Reklama

Oszust zatrzymany!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Oszust zatrzymany! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu KMP w Lublinie zatrzymali 68-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego.

Mężczyzna na początku września brał udział w oszustwie metodą na policjanta. 62-letnia mieszkanka Lublina zaciągnęła kredyt i przekazała oszustom blisko 20 tys. złotych. Również wczoraj zatrzymany został kolejny sprawca innego oszustwa, gdzie pokrzywdzona straciła blisko 170 tys. złotych. Dziś obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury.

Na początku września do jednej z mieszkanek Lublina zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się on jako policjant z komisariatu, który chce przestrzec 62-latkę przed oszustwem. Według fałszywego policjanta pokrzywdzoną miała odwiedzić kobieta chcąca wyłudzić od niej pieniądze. 62-latka została poproszona o przekazanie wszystkich oszczędności policjantom, a gdy okazało się, że nie dysponuje gotówką dała się namówić na wzięcie pożyczki. Ostatecznie zaciągnęła kredyt i przekazała oszustom blisko 20 tys. zł przekazała przelewem oszustom.     Do kolejnego oszustwa doszło kilka miesięcy temu. Do 69–latki na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za oficera Centralnego Biura Śledczego Policji. Powiedział, że bierze udział w tajnej akcji rozpracowania hakerów i potrzebuje pomocy mieszkanki Lublina. Po tym zadzwonił inny nieznany mężczyzna, który przedstawił się jako prokurator. Wszystko po to, aby uwiarygodnić, ściśle tajną akcję. 69-letnia kobieta uwierzyła w opowieść oszustów i przekazała im dane do własnego rachunku bankowego. Sprawcy bardzo szybko w kilku transzach przelali całe oszczędności kobiety na inne konto bankowe. Łącznie 168 tys. złotych.

    W rozpracowaniu tego typu przestępstw specjalizują się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze, bardzo dokładnie analizują każde przestępstwo. W tym przypadku na ustalenie sprawcy, nie trzeba było długo czekać. 62-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego w ręce lubelskich policjantów wpadł wczoraj. Jak wynikało z ustaleń brał on udział w oszustwie na kwotę blisko 20 tys. złotych. Również wczoraj w ręce policjantów wpadł 19-letni mieszkaniec Podlasia. Jest to już druga osoba zatrzymana do sprawy oszustwa metodą na policjanta, gdzie 69-latka straciła blisko 170 tys. złotych.

    Dziś obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Policjanci wnioskują o środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego areszt. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE