Reklama

Ostatni dzwonek na rozliczenie PIT-u

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Ostatni dzwonek na rozliczenie PIT-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze tydzień mamy na rozliczenie się z PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39.

Jeszcze tylko tydzień mamy na rozliczenie się z PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39. 


PIT to skrót od angielskiego wyrażenia “Personal Income Tax”, co oznacza podatek dochodowy. Rozliczenie PIT-ów polega na obliczeniu rocznego podatku od uzyskanych w ubiegłym roku dochodów osobistych (np. z umów cywilnoprawnych, z emerytur, z działalności osobistej, czy ze sprzedaży nieruchomości). 

Najłatwiejszy i najszybszy sposób to skorzystanie z elektronicznego programu do wypełniania PIT-ów. Można też ręcznie uzupełnić dokumenty i osobiście dostarczyć je do Urzędu Skarbowego.

Po rozliczeniu PIT-u może nastąpić najmilsza opcja, czyli otrzymanie nadpłaty. Na zwrot podatku urzędy mają trzy miesiące od dnia otrzymania zeznania. Pieniądze mogą zostać dostarczone na podany adres lub na konto bankowe. Może się też okazać, że będziemy musieli dopłacić fiskusowi. Należy pamiętać, że uregulowanie niedopłaty to nasz prawny obowiązek.

Ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego za rok 2017 to 30 kwietnia, godzina 23:59. Zapominalscy muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami – grozi im kara od 200 do 4 000 zł, mogą też odpowiadać za wykroczenie lub przestępstwo skarbowe.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE