Reklama

Opaski życia i wsparcie psychologiczne dla lubelskich Seniorów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Opaski życia i wsparcie psychologiczne dla lubelskich Seniorów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin kontynuuje usługę teleopieki w ramach Programu ?SOS dla Seniora?, z którego mogą skorzystać mieszkańcy Lublina powyżej 60. roku życia. Obecnie do rozdysponowania jest 60 sztuk tzw. opasek życia.

Program „SOS dla Seniora” przeznaczony jest dla osób, które mają trudności w wykonywaniu codziennych czynności, są osobami z niepełnosprawnościami lub samotnie prowadzą gospodarstwa domowe. Pracownicy Centrum Teleopieki, które obsługuje program, odbierają alarmy z opaski, nawiązują i utrzymują kontakt z uczestnikiem po odebraniu alarmu do momentu przybycia pomocy, a także stale monitorują stan techniczny opasek oraz poziom ich naładowania. Program funkcjonuje 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zarówno opaska jak i usługa teleopieki są bezpłatne i jest to wsparcie, które może otrzymać osoba powyżej 60. roku życia mieszkająca na terenie Lublina. Przekazanie opasek w czasie epidemii odbywa się przy zachowaniu wszelkich zasad ostrożności i wymogów bezpieczeństwa. 

Więcej informacji na temat opasek życia dostępnych jest pod tel. 539 867 635, (81) 466 55 60 oraz na stronie internetowej Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie.

Lubelscy seniorzy mogą również skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej świadczonej przez Zespół Ośrodków Wsparcia dla uczestników Centrów Dziennego Pobytu dla Seniorów, Klubów Seniora oraz Punktów Domowej Opieki. Wsparcie udzielane jest telefonicznie pod numerami (81) 466 55 60, 600 353 608, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE