Ojciec zgłosił uprowadzenie 5-letniego syna. Chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy

foto Policja Podkarpacka (zdjęcie ilustrujące)

wiadomosci Policja zakończyła poszukiwania 5-latka z Lublina, którego ojciec zgłosił uprowadzenie. Dziecko jest bezpieczne i przebywa z matką, posiadającą pełne prawa rodzicielskie.

RW

Opublikowano: 22 maja 2020 13:31 | Aktualizacja: 22 maja 2020 13:31

Mężczyzna zawiadomił policję, zgłaszając uprowadzenie swojego 5-letniego syna. Rodzice dziecka są w trakcie rozwodu, co potwierdza niezbyt dobre relacje między nimi. Kobieta wyprowadziła się od męża i od tamtej pory nie utrzymywała kontaktu z dzieckiem. Mężczyzna decyzją sądu sprawował opiekę nad 5-latkiem. Mimo to oboje mają pełne prawa rodzicielskie.


Do zdarzenia doszło w środę wieczorem, kiedy kobieta zjawiła się w mieszkaniu mężczyzny, w celu spotkania się z synem. Mężczyzna nie podejrzewając, żadnych niepożądanych działań ze strony kobiety udał się do sklepu. Kiedy wrócił, nie było ani 34-latki, ani jego 5-letniego syna.


W międzyczasie okazało się, że kobieta posiada pełne prawa rodzicielskie. Priorytetem policjantów było namierzenie chłopca i ustalenie, czy jest cały i zdrowy. Udało się tego dokonać dzisiaj. Kobieta została namierzona i przebywa na terenie Polski. Jako że posiada pełne prawa rodzicielskie, 5-latka pozostawiono pod jej opieką.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.