Reklama

Odpowie za czerpanie korzyści z prostytucji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Lubelska

Odpowie za czerpanie korzyści z prostytucji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za czerpanie korzyści z prostytucji odpowie 45-letni mieszkaniec pow. biłgorajskiego. Mężczyzna na terenie Lublina prowadził dwie agencje towarzyskie. Zatrudnione u niego dziewczyny werbował poprzez portale internetowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wskutek przestępczego procederu mężczyzna mógł osiągnąć zyski w kwocie co najmniej 90 tys. zł i że było to dla niego stałe źródło dochodu. 45-latek został doprowadzony do lubelskiej prokuratury. Może mu grozić kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 45-latka doprowadziły operacyjne ustalenia policjantów z Wydziału kryminalnego KWP w Lublinie, których zadaniem jest docieranie do osób czerpiących z prostytucji stałe źródło dochodu.

W tym przypadku funkcjonariusze pod dwoma adresami w Lublinie zastali działające dwie agencje towarzyskie. Jedna z nich mieściła się w wynajmowanym przez 45-latka blisko 200-metrowym, przystosowanym do tego typu działalności, domu.

Jak ustalili mundurowi, biznes 45-latka prosperował całodobowo. Policjanci w trakcie przeszukania agencji zabezpieczyli akcesoria erotyczne, a także telefony komórkowe i laptopy z materiałami o treści pornograficznej, które były zamieszczane w Internecie. Zatrzymany 45-latek w lokalu zatrudniał kobiety, które świadczyły klientom usługi seksualne. Pracownice, głównie kobiety w wieku 20-30 lat, werbował z portali stron internetowych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wskutek tego przestępczego procederu mógł osiągnąć korzyści w kwocie co najmniej 90 tys. złotych. Dodatkowo uczynił z tego procederu stałe źródło dochodu. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości około 15 tys. zł.

45-latek został doprowadzony do Prokuratury Lublin- Północ. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE