Reklama

Reklama

Od jutra wyższe ceny za bilety lubelskiej komunikacji miejskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Od jutra wyższe ceny za bilety lubelskiej komunikacji miejskiej - Zdjęcie główne

Od jutra wyższe ceny za bilety lubelskiej komunikacji miejskiej, ale można ich uniknąć | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czwartku (15 października) zaczną obowiązywać wyższe ceny za bilety okresowe lubelskiej komunikacji miejskich. Podwyżki dotyczą tylko osób niemających Lubelskiej Karty Miejskiej.

Reklama

Od jutra będą obowiązywać podwyżki cen okresowych biletów komunikacji miejskiej, ale nie dla wszystkich. Zmiany dotyczą tylko nie mających Lubelskiej Karty Miejskiej, czyli niepłacących podatków w Lublinie. Zapłacą oni od 15 do 35 proc. więcej za bilety. Dla takich osób bilety np. normalne, 30-dniowe na wszystkie linie bedą kosztować 119 zł. Dla pozostałych - odprowadzających podatki i posiadających LKM, nic się nie zmieni - np. za normalne bilety miesięczne na wszystkie linie, zapłacą 92 zł. Ceny biletów jednorazowych pozostają takie same dla wszystkich. 

 

 

Żeby móc korzystać z tańszych biletów, trzeba wyrobić Lubelską Kartę Miejską, którą póki co ma ok. 11,7 tys. osób. Procedura otrzymania znacznika LKM jest prosta i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Ideą miejskiego programu lojalnościowego, czyli LKM, jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się pzrez to do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju

 

Zmiany cen biletów uchwalono na sesji Rady Miasta Lublin 3 września. Uchwałę przyjęto 18 głosami "za", 10 "przeciw" i 1 wstrzmującym się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE