Reklama

Nowy sezon praktycznej edukacji rowerowej rozpoczęty

Opublikowano: czw, 28 kwi 2016 11:54
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Nowy sezon praktycznej edukacji rowerowej rozpoczęty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony wtorek rozpoczął się w Lublinie czwarty już sezon praktycznej edukacji rowerowej, skierowanej głównie do uczniów lubelskich szkół, ale także osób dorosłych. W pierwszych zajęciach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48, a poprowadzili je trenerzy z Porozumienia Rowerowego.

Głównym celem zajęć praktycznych, organizowanych w Lublinie od 2013 roku, jest ćwiczenie umiejętności bezpiecznej jazdy i zachowania się na drodze w warunkach rzeczywistego ruchu wśród samochodów. Przed rozpoczęciem zajęć sprawdzany jest stan techniczny i wyposażenie roweru, a następnie uczniowie wyjeżdżają na 2-godzinny przejazd po okolicy szkoły. Poznają różne rodzaje infrastruktury rowerowej, tj. drogi i pasy rowerowe, praktyczne zastosowanie zasad ruchu drogowego, w tym zachowanie się na skrzyżowaniach równorzędnych i drogach podporządkowanych, przejazdach rowerowych i bezpiecznym włączaniu się do ruchu. Wszyscy uczestnicy mogą również przejechać się na Lubelskim Rowerze Miejskim i poznać zasady wypożyczania przy jednej ze stacji.

W 2016 roku zaplanowanych zostało 30 zajęć praktycznych, w których może wziąć udział każda szkoła i uczniowie posiadający kartę rowerową. Zajęcia koordynuje i wszelkich informacji udziela Pan Michał Wolny z Towarzystwa dla Natury i Człowieka - Porozumienia Rowerowego, tel. 888-844-666.

Zajęcia są finansowane ze środków Urzędu Miasta Lublin w ramach projektu "Kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonych zachowań transportowych w Lublinie".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE