Reklama

Reklama

Nowy program w zakresie zdrowego odżywiania dzieci w Lublinie

Opublikowano: śr, 27 lis 2019 17:31
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Nowy program w zakresie zdrowego odżywiania dzieci w Lublinie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Jedz z głową" to nowy program w zakresie zdrowego odżywiania dzieci, który rozpoczyna Miasto Lublin. Do udziału zgłosiło się 38 szkół podstawowych w mieście. Głównym celem tych działań jest poprawa stanu zdrowia uczniów klas I-III oraz profilaktyka chorób cywilizacyjnych i edukacja żywieniowa.

Reklama

Miasto Lublin realizuje szereg działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Są to działania prewencyjne stanowiące fundament w walce z chorobami cywilizacyjnymi, które obecnie stanowią największe wyzwanie. Dbamy o wczesne wykrywanie wad wzroku, prowadzimy profilaktykę chorób próchnicy, oferujemy bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom i wirusowi HPV. Teraz w naszym autorskim programie będziemy zwracać szczególną uwagę na zdrowe nawyki żywieniowe – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.


Rozpoczynający się program kierowany będzie do dzieci klas I-III szkół podstawowych. Realizować będzie go w cyklu trzyletnim fundacja Medicover (2019-2021). Realizacja „Jedz z głową” będzie kosztowała miasto ponad 650 tysięcy złotych.


Program obejmuje również warsztaty edukacyjne i konkurs plastyczny promujący zdrowe odżywianie. Ponadto w ramach „Jedz z głową” zostaną przeprowadzone badania antropometryczne wśród uczniów, polegające na ocenie masy ciała oraz jego składu, a także sprawności krążeniowo-oddechowej i pomiarze ciśnienie tętniczego.   
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.