Reklama

Nowe kierunki studiów na UMCS

Opublikowano: śr, 24 lut 2016 15:24
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Nowe kierunki studiów na UMCS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Analityka gospodarcza, logistyka i społeczeństwo informacyjne to nowe propozycje największej lubelskiej uczelni na kolejny rok akademicki.

- Analizy rynku pracy w Polsce pokazują w ostatnich latach wyraźny wzrost zapotrzebowania podmiotów gospodarczych na specjalistów z zakresu analizy danych ekonomicznych. Świadczy o tym fakt, iż Międzynarodowy Zespół Prognozowania Popytu na Pracę umieścił analityka gospodarczego wśród 100 zawodów przyszłości.
Osiągnięty w trakcie studiów rozwój osobowości, kompetencji społecznych i zdolności do przekształcania teorii w praktyczne działanie, pozwalać będzie absolwentom kierunku na odgrywanie aktywnej roli w konkurencyjnej gospodarce, opartej na efektywnym wykorzystaniu informacji - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

W przypadku drugiego nowego kierunku - logistyki, UMCS także wskazuje na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na na specjalistów mających praktyczne umiejętności gromadzenia różnorodnych informacji i ich wykorzystania. - Międzynarodowy Zespół Prognozowania Popytu na Pracę umieszcza od kilku lat sektor transportu, logistyki i komunikacji wśród tych o najwyższym prognozowanym popycie na pracowników, a wskaźniki perspektyw zatrudnienia w tym sektorze do roku 2030 należą do najwyższych spośród analizowanych sektorów i osiągają dynamikę rzędu 10-15% rocznie - dodaje rzeczniczka UMCS.

Trzeci kierunek to społeczeństwo informacyjne. W tym przypadku kształcenie opierać się będzie na dwóch obszarach: nauk społecznych i ścisłych. - Studia spełniają więc wymogi tak obecnie pożądanej międzyobszarowości. Koncepcja programowa nowego kierunku powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i te związane z rozwojem technologicznym i komunikacyjnym. Kierunek ma kształcić zarówno wiedzę i kompetencje związane ze specjalistycznym wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych, jak i dawać dla nich solidny fundament krytycznej wiedzy i kreatywnych umiejętności - informuje Aneta Adamska.

Analityka gospodarcza to stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia o profilu praktycznym. Logistyka podobnie, tyle że w tym przypadku to studia II stopnia. Natomiast społeczeństwo informacyjne to studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia o profilu ogólnouniwersyteckim. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE