Reklama

Reklama

"Noc Sów" na UMCS w Lublinie. W programie m.in. wirtualna wycieczka a po lesie

Opublikowano: sob, 27 lut 2021 07:42
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

"Noc Sów" na UMCS w Lublinie. W programie m.in. wirtualna wycieczka a po lesie - Zdjęcie główne

"Noc Sów" na UMCS w Lublinie | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę (27 lutego) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się nowa "Noc Sów". W programie sa m.in: wykłady na temat sów, warsztaty i wirtualny spacer po lesie. Wydarzenie w tym roku odbędzie się tylko i wyłącznie w wersji online.

Reklama

"Wieloaspektowa edukacja na temat sów"

"Noc Sów” to wydarzenie edukacyjne odbywające się co roku w wielu miejscach Polski, organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Głównym celem jest wieloaspektowa edukacja na temat sów. Od kilku lat "Noc Sów" organizowana jest również na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Lokalnym koordynatorem wydarzenia na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Biologów. W tym roku "Noc Sów” w związku z panującą sytuacją epidemiczną odbędzie się w formie online.

- Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się m.in. czym charakteryzują się sowy oraz jaka jest ich dieta. Organizatorzy proponują także udział w wirtualnej nocnej wyprawie do jednego z lubelskich lasów i zachęcają do zetknięcia się z tymi tajemniczymi ptakami. Naukowcy i studenci przygotowali różnorodne wykłady, dotyczące charakterystyki sów. Organizatorzy zapraszają też na warsztaty tworzenia z gliny dla dzieci, które przygotował Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz Dział Historii i Kultury Regionu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym - mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Część atrakcji będzie transmitowana live (początek 27 lutego o godz. 17.00), pozostałe dostępne będą przez cały weekend na kanale YouTube Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS. Wydarzenie nie wymaga zapisów i jest darmowe, odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams. Wszystkie niezbędne linki i szczegółowe informacje dotuczące spotkań organizowanych w ramach "Nocy Sów" dostępne są na stronie internetowej uczelni.

Program wydarzenia:

1) Część live – start 27 lutego o godz. 17.00 poprzez platformę MS Teams. Link do spotkania znajduje się na stronie: www.umcs.pl
17.00–17.15 – rozpoczęcie Nocy Sów 2021 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS, przywitanie gości
17.15–17.45 – wykład "Przegląd sów Polski” – mgr Michał Zembrzycki (Katedra Zoologii i Ochrony Przyrody, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
17.50–18:20 – wykład "Rzadkie sowy Lubelszczyzny” – prof. Marcin Polak (Katedra Zoologii i Ochrony Przyrody, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
18.25–18.55 – wykład "Sowy lasów tropikalnych Andów” – prof. Marcin Polak (Katedra Zoologii i Ochrony Przyrody, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
19.00–19.15 – niespodzianka dla dzieci

2) Część druga – start 27 lutego od godz. 9.00 do 28 lutego do godz. 22.00, poprzez kanał YouTube Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS. W programie drugiej części wydarzenia:
"Ogólnie o sowach” – Maria Jach (Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
"Dieta sów” – Nikola Góral (Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)
Warsztaty rzeźbienia w glinie dla dzieci - we współpracy z Gminnym Zespołem Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz Działem Historii i Kultury Regionu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym
"Nocna wycieczka do lasu” – mgr Agata Dzyr, mgr Michał Zembrzycki (Katedra Zoologii i Ochrony Przyrody, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy